LOTTO Duathlon Energy w Ustce. Nie zwalniaj tempa!

Sezon triathlonowy za nami, jednak to nie oznacza końca rywalizacji. Czas na duathlon! Wrzesień należy do tej właśnie dyscypliny sportu, tak bliskiej triathlonowi. Szczególnie na Pomorzu nie brakuje propozycji. Wraca jesienna edycja cyklu LOTTO Duathlon Energy.

W tym roku po długiej przerwie na mapę polskiego duathlonu wracają Mistrzostwa Polski na dystansie standard. Czyli 10 kilometrów biegu, 40 kilometrów jazdy na rowerze i ponownie 5 kilometrów biegu. Wszystko to będzie działo się w Gniewinie 30 września 2018 roku. Zanim jednak odbędą się mistrzostwa warto sprawdzić formę w Ustce. To właśnie tam, 16 września odbędzie się druga impreza z cyklu LOTTO Duathlon Energy.

– To świetna okazja, aby sprawdzić w jakiej jesteśmy formie przed mistrzostwami – mówi Adam Greczyło, dyrektor zawodów zarówno w Ustce i Gniewinie, które odbywają się w ramach cyklu LOTTO Duathlon Energy 2018. – Nad morzem zawodnicy będą mogli wystartować na dwóch dystansach: krótkim i długim. Pierwszy to świetna okazja dla początkujących lub fanów szybkich zawodów. Dłuższy to już niemalże próba przed zawodami na dystansie standard. Różnica w kilometrach jest tylko na rowerze i to zaledwie o pięć kilometrów.

Dystans krótki w Ustce to 5 km biegu, 15 km na rowerze i 2,5 biegu, a zawodnicy, którzy zgłosili się na długi pokonają dystanse: 10 km biegu, 45 km jazdy na rowerze i 5 km biegu.

– Ze względów technicznych nie mogliśmy w Ustce zrobić dokładnego dystansu standard, stąd trasa rowerowa jest o pięć kilometrów dłuższa – dodaje Adam Greczyło.

Zawody w Ustce odbywać się będą w pięknej scenerii już po raz trzeci. Start i meta usytuowane są na bulwarze nadmorskim. Trasa biegowa wzdłuż morza, po ścieżce rowerowej. Trasa rowerowa płaska, oznaczenia długości co 5 km. Rywalizacja kolarska na tej trasie odbędzie się po raz ostatni. W przyszłym roku organizatorzy zapowiadają inną, lepszą trasę rowerową. Zawody odbywają się w konwencji bez draftingu! Dozwolone są rowery do jazdy na czas i kierownice triathlonowe. Oczywiście obowiązkowo kask rowerowy.
– Cieszę, że LOTTO Duathlon Energy ponownie zawita do Ustki. Jesteśmy miastem aktywnych ludzi, planujemy wiele inwestycji w infrastrukturę sportową – mówi Jacek Graczyk, burmistrz Ustki. – Chcemy, żeby korzystali z tego nie tylko nasi mieszkańcy, ale również odwiedzający nasze miasto turyści. Trasa zawodów, które będą się odbywać u nas wiedzie wzdłuż usteckiej promenady, z widokiem na morze. To piękne widoki.

Warto jeszcze dodać, że podczas zawodów w Ustce i Gniewinie odbędzie się rywalizacja biegowa dla najmłodszych. Dzieci i młodzież rywalizować będzie przed głównymi zawodami na dystansie 200 m (1-6 lat),

500 m (7-11 lat), 1000 m (12- 15 lat). Mapkę z trasą biegową dla dzieci można zobaczyć tutaj. Zarówno dzieci jak i dorośli mogą zapisywać się online na stronie www.timerecords.pl lub w biurze zawodów LOTTO Duathlon Energy.

Trasy podczas zawodów LOTTO Duathlon Energy Ustka.
Więcej informacji o cyklu na www.duathlonenergy.pl

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,388ObserwującyObserwuj
434SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze