LOTTO POZnan Triathlon już w ten weekend!

Już w najbliższy weekend jedna z największych imprez triathlonowych w Polsce – LOTTO POZnan* Triathlon. Obok Herbalife Triathlon Gdynia, zawodów w Sierakowie i Suszu to kolejne zawody, które zapowiadają się imponująco i są dowodem, że na polskiej scenie triathlonowej „się dzieje”! Na liście startujących nie brakuje profesjonalnych sportowców, takich jak Agnieszka Jerzyk, Filip Przymusiński czy Tomasz Gągola. Sportowcy ci tworzą „Grupę PRO”, czyli pretendują do zajęcia czołowych lokat. Z długim dystansem zmierzą się m.in.: Filip Przymusiński – wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w triathlonie czy Tomasz Gągola, który dwukrotnie zwyciężył w Triathlonie Sieraków. Obecny będzie też Mariusz Olejniczak, zdobywca drugiego miejsca w tej imprezie oraz inny uczestnik zawodów w Sierakowie – Maciej Brumm z Dublina. Na długim dystansie rywalizować będą m.in. Agnieszka Jerzyk – olimpijka, Mistrzyni Świata i Europy w triathlonie oraz Paulina Kotfica, medalistka Mistrzostw Polski także w tej dyscyplinie.

 

– Można powiedzieć, że trenuję do poznańskich zawodów od kilku lat, choć właściwe przygotowania rozpoczęły się w październiku ubiegłego roku. Muszą być one odpowiednio długie, by wypracować dobrą kondycję, bazę tlenową, a także przeprowadzić starty kontrolne – przyznaje Filip Przymusiński. – Występ w LOTTO POZnan* Triathlon traktuję prestiżowo i startuję po to, by wygrać – dodaje zawodnik, który pochodzi z Poznania, co nadaje dodatkowego znaczenia jego startowi w zawodach. W Triathlonie Sieraków Filip Przymusiński debiutował na długim dystansie. Jak sam przyznaje, start kontrolny w tych zawodach pozwolił mu poznać siebie i sprawdzić granice własnych możliwości. Był on również przydatny w zakresie wypracowania zasad odżywania się na długiej trasie, która różni się w tym aspekcie od krótkiej. Etapem przygotowań były również obozy treningowe w Hiszpanii i w Polsce (Szklarska Poręba).

 

Rywalizacja profesjonalnych sportowców podczas LOTTO POZnan* Triathlon będzie toczyć się także na krótkim dystansie. Nie zabraknie na nim kolejnych uczestników Triathlonu Sieraków, m.in. tegorocznego zwycięzcy na krótkim dystansie – Jakuba Kaczmarka, a także pozostałych zawodników z podium: Łukasza Kalaszczyńskiego i Dariusza Kowalskiego.
– Start najlepszych polskich sportowców w Poznaniu stanowi dla nas wyróżnienie, jak również potwierdza wysoki poziom organizacyjny zawodów – mówi Wojciech Kruczyński, dyrektor LOTTO POZnan* Triathlon. – Priorytetem dla nas jako organizatorów będzie komfort i bezpieczeństwo uczestników. Jesteśmy przekonani, że realizacja imprezy na najwyższym poziomie przełoży się na jak najlepsze wyniki sportowców.


W sumie w LOTTO POZnan* Triathlon, który odbędzie się 4 sierpnia nad Jeziorom Maltańskim, wystartuje ponad 1500 zawodników – profesjonalnych triathlonistów, jak również pasjonatów sportu i amatorów, którzy rywalizować będą na dwóch dystansach – krótkim i długim. 

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

4 KOMENTARZE

  1. Im ciężej na trasie tym większa satysfakcja na mecie 😀 Pogoda jakaś będzie, bo jakaś być musi, dla wszystkich taka sama 😀 Liczy się dobra zabawa i pokonanie własnych słabości. Do zobaczenia na starcie i w takiej samej ilości na mecie, tego wam i sobie życzę. Mnie bardzo cieszy inny aspekt, dwie bardzo dobre imprezy koło siebie w kalendarzu, a zarówno w Poznaniu jak i w Gdyni listy startowe pełne. Tri rośnie w siłę 😀

  2. jak zwykle pod górę… 😉 No ale jeśli w Zurichu dali radę to i my w Poznaniu damy 🙂

  3. oj, patrząc na prognozę pogody to będzie gorąco… jak na Hawajach 🙂

    powodzenia dla wszystkich startujących!!!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,511ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane