LOTTO Triathlon Energy – czas zacząć triathlon na Pomorzu!

Najbliższy weekend na Kaszubach będzie zdominowany przez triathlon. Już 27 maja br. odbędzie się cykl LOTTO Triathlon Energy w Gniewinie. Oprócz zawodów organizatorzy zadbali także o atrakcje dla mieszkańców, rodzin i kibiców. Pakiety wyprzedano kilka tygodni przed imprezą. Na listach trzech dystansów jest 600 zawodniczek i zawodników, a wśród nich Tomasz Wieszczek. Aktor znany z seriali Przyjaciółki, czy Szpilki na Giewoncie.

Już przed rokiem impreza w Gniewinie cieszyła się dużą popularnością. Zapisało się wtedy 500 osób. Na mecie zameldowało 439 zawodników. Piękna pogoda, wymagająca trasa rowerowa z trudnym podjazdem, czyli kilkuprocentowym nachyleniem i niepowtarzalna atmosfera, to tylko niektóre atuty Gniewino Triathlon Energy 2017, które podkreślali zawodnicy.

Rodzinna sobota

W tym roku dzień przed zawodami, w sobotę 26 maja, przypada Dzień Matki. Organizatorzy zapraszają wszystkie mamy, ale także ojców wraz z pociechami na rodzinny trening pod nazwą Family Energy WorkOut, który poprowadzą Klaudia Szczęsna Rzepecka i Dariusz Rzepecki – ambasadorzy cyklu LOTTO Triathlon Energy. Małżeństwo trenerów i zawodników amatorów, które nie boi się wyzwań, zarówno tych życiowych jak i sportowych. Trening rozpocznie się o godzinie 16 na boisku przy hotelu Mistral Sport w Gniewnie, bardzo blisko biura zawodów.

– Jako organizatorzy imprez triathlonowych kładziemy duży nacisk na rodzinność naszych zawodów, dlatego tam, gdzie tylko jest to możliwe organizujemy atrakcje dla rodzin. Tak jest w przypadku imprezy w Gniewinie, podobnie w Lidzbarku Welskim, gdzie odbywa się najbardziej rodzinny triathlon w Polsce – mówi Aldona Dybuk z Energy Events, organizator cyklu LOTTO Triathlon Energy

Zaraz po rodzinnych ćwiczeniach zawodnicy mają szansę sprawdzić trasę kolarską. O godzinie 17 rusza spod strefy zmian w Nadolu oficjalny objazd trasy rowerowej Gniewino LOTTO Triathlon Energy.

Na tym nie koniec atrakcji – sponsor i partner imprezy Hotel Mistral Sport, na sobotę przygotował dla zawodników i ich rodzin specjalne oferty. Organizatorzy zapraszają do restauracji Hotelu Mistral Sport, gdzie dla zawodników przygotowany zostanie przez szefa kuchni wybór dań dla sportowców. Specjalną ofertę dla zawodników i ich rodzin szykuje również SPA mieszczące się w hotelu.

Niedzielne atrakcje dla rodzin

Obok zawodów triathlonowych na 3 dystansach organizatorzy w tym roku do rywalizacji zapraszają również najmłodszych.  Möller’s Energy KidsRun, czyli bieg dla dzieci na trzech dystansach dostosowanych do wieku zawodników. Najmłodsi w wieku 1 – 6 lat przebiegną 200 m, 7 – 11 lat to dystans 500 m, a młodzież w wieku 12 – 15 lat będzie rywalizowała na 1000 m.

Każdy zawodnik w pakiecie startowym otrzyma upominek od sponsora tytularnego biegu, bardzo zdrowe żelki z kwasami Omega3. A na mecie na wszystkich będzie czekał pamiątkowy medal.

Triathlonowe ściganie pod górę

Zawodnicy rywalizujący na trzech dystansach będą mieli okazję powalczyć również o tytuł Bohatera Wzgórza, czyli Hill Hero na dystansie kolarskim. Podjazd rozpoczynający się na trzecim kilometrze trasy rowerowej ma momentami ponad 10% nachylenia, a zawodnicy na podjeździe o długości 1300 m pokonują ponad 100 m różnicy poziomów.

– Na tym odcinku trasy wprowadzimy dodatkowy pomiar czasu, tak aby wyłonić zawodniczkę i zawodnika, którzy najszybciej pokonują podjazd pod zbiornik. Jest on dość wymagający, a jego pokonanie daje olbrzymią satysfakcję – zapewnia Adam Greczyło, jeden z organizatorów imprezy.

Wśród znanych zawodników na trasie pojawią się m.in. Maciej Kosmala, Jakub Ruciński, Michał Czapiński. Cała trójka zdobyła medale na Mistrzostwach Polski w duathlonie w Rumi, kategoria AgeGroup. W sztafecie na najdłuższym dystansie, tj. 1/2 Ironman na dystansie biegowym rywalizować będzie m.in. aktor Tomasz Wieszczek.

Gniewino zaprasza po raz kolejny już 30 września!

Triathlon to nie jedyna okazja do odwiedzenia Gniewina w tym roku. 30 września odbędą się tam Mistrzostwa Polski w Duathlonie na dystansie standard (10-40-5k m). W ramach imprezy rozegrane zostaną dwa wyścigi – wyścig dla zawodników Elity i młodzieżowców (U23) z draftingiem oraz wyścig dla zawodników rywalizujących o medale mistrzostw Polski w kategoriach wiekowych (bez draftingu).

– Jesteśmy na końcowym etapie projektowania tras na tę imprezę. Chcemy, aby rywalizacja była atrakcyjna zarówno dla zawodników, jak i publiczności.  Stąd nasz plan zakłada pętlę o długości 2,5 km na etap biegowy oraz 20 km na rowerze. Dzięki temu publiczność zgromadzona przy trasie będzie mogła śledzić losy rywalizacji i często obserwować zawodników. Meta zostanie zlokalizowana na Arenie Mistrzów w Gniewinie tuż obok Hotelu Mistral Sport – mówi Adam Greczyło, organizator.

 

Więcej informacji: www.TriathlonEnergy.pl

Zapisy na www.timerecords.pl

FB https://www.facebook.com/TriathlonEnergy/

Film z zawodów Gniewino Triathlon Energy 2017 https://vimeo.com/219865375

 

Cykl LOTTO Triathlon Energy:

#1 – Gniewino LOTTO Triathlon Energy – 27.05.2018 (niedziela)

#2 – Starogard LOTTO Triathlon Energy – 16.06.2018 (sobota)

#3 – Lidzbark LOTTO Triathlon Energy – 1.07.2018 (niedziela)

#4 – Bełchatów LOTTO Triathlon Energy – 22.07.2018 (niedziela)

#5 – Chełmża LOTTO Triathlon Energy – 19.08.2018 (niedziela)

#6 – Mrągowo LOTTO Triathlon Energy – 2.09.2018 (niedziela)

Cykl LOTTO Duathlon Energy:

#2 – Ustka LOTTO Duathlon Energy – 16.09.2018 (niedziela)

#3 – Gniewino LOTTO Duathlon Energy – 30.09.2018 (niedziela) – Mistrzostwa Polski, dystans STANDARD

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,318ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze