LOTTO Triathlon Energy po raz trzeci. Triathloniści znowu opanują Starogard Gd.

0

Starogard Gdański już po raz trzeci będzie gościć w tym roku triathlonistów. Amatorzy trzech dyscyplin pojawią się w stolicy Kociewia już 15 czerwca, by następnego dnia stanąć do rywalizacji na trzech dystansach, tj. 1/2, 1/4 i 1/8 Ironman, indywidualnie i w sztafetach.

Podobnie jak w latach poprzednich zawody w Starogardzie Gdańskim obejmą dwie strefy zmian. Pierwsza, T1 znajduje się w nad jeziorem w Borzechowie i tutaj rozpocznie się rywalizacja LOTTO Triathlon Energy Starogard Gd. Stad. Do pokonania zawodnicy będą mieli odpowiednio do wybranego dystansu 1900, 950 lub 475 metrów w jeziorze Borzechowskim. Zaraz po pływaniu triathloniści przesiądą się na rowery i ruszą w kierunku miasta, gdzie pokonają w pętlach 90, 45 lub 25 kilometrów na rowerze. Wszystko zależy od dystansu, na jakim się ścigają.

Strefa T2 już tradycyjnie znajduje się przed stadionem miejskim im. Kazimierza Deyny. Tu zawodnicy zostawią swoje rowery, aby dokończyć start biegiem na odcinkach: 21,1 km, 10,5 km lub 5,25 km. Ze względu na trwający remont Rynku w Starogardzie zmieniono przebieg trasy biegowej. Zawodnicy zamiast przez „serce miasta” pobiegną nowo wyremontowaną ulicą Kościuszki. Meta, jak zawsze znajdować się będzie na stadionie im. Kazimierza Deyny, podobnie jak strefa EXPO.

Zawodnicy mają nadzieję, że i w tym roku mieszkańcy będą dopingować ich na ulicach miasta.

 

Poniżej najważniejsze informacje:

Facebook wydarzenia

Program zawodów

Przebieg tras zawodów i utrudnienia w ruchu w dniu 16 czerwca 2018 (sobota)

www.triathlonenergy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here