LOTTO wspiera Triathlon Energy i Duathlon Energy

Najszybciej rozwijający się cykl imprez triathlonowych w Polsce jeszcze bardziej energetyczny. Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO został partnerem tytularnym cyklów Triathlon Energy i Duathlon Energy.

Sezon triathlonowy zbliża się wielkimi krokami. Zawodnicy, zarówno profesjonaliści jak i amatorzy szlifują formę na licznych obozach sportowych w cieplejszych krajach niż Polska. Ci, którzy nie mogli sobie pozwolić na wyjazdy trenują  na pływalniach, pod dachem w domu na trenażerach czy biegają nawet w mróz na dworze. A wszystko, po to, aby wypaść jak najlepiej w trakcie sezonu. Do tego szykują się także organizatorzy imprez sportowych. Najszybciej rozwijający się cykl imprez triathlonowych w Polsce, Triathlon Energy pozyskał partnera tytularnego.

– Cieszymy się, że w trzecim roku naszej działalności, kiedy z triathlonem zawitamy aż do sześciu miast w Polsce wspierać nas będzie marka LOTTO – zdradza Adam Greczyło, współwłaściciel marki Energy Events, organizatora imprez Triathlon Energy i Duathlon Energy. – Od samego początku stawialiśmy na wysoki poziom organizacji. Do tej pory doceniali to zawodnicy, których z roku na rok startowała na naszych imprezach coraz więcej. Teraz zaproszenie do współpracy przyjęła także firma, która w kodzie DNA, podobnie jak my, ma zapisany sport. I to jest bardzo dobra wiadomość.

– Nasze wsparcie dla sportu jest wielopłaszczyznowe. Jesteśmy obecni przy wydarzeniach, o których mówi cały sportowy świat, ale także pomagamy klubom sportowym i sportowcom. Cieszymy się, że marka LOTTO dołączyła niedawno do Triathlon Energy oraz Duathlon Energy – mówi Aida Bella, dyrektor Biura Rzecznika Prasowego Totalizatora Sportowego. Już teraz zachęcam Państwa do startu oraz kibicowania wszystkim zawodnikom. Pierwsze zawody już za niespełna miesiąc!

Tak więc, w roku 2018 wszystkie imprezy cyklu Energy będą nazywały się: LOTTO Triathlon Energy oraz LOTTO Duathlon Energy. W sumie dziewięć wydarzeń sportowych. Sześć triathlonowych i trzy duathlonowe. Pierwsza z nich odbędzie się 22 kwietnia w Ustce, gdzie rozpoczyna się sezon duathlonowy. Kolejny przystanek to Gniewino, gdzie 27 maja inauguruje na Pomorzu sezon triathlonowy. Następnie triathloniści przeniosą się do Starogardu Gdańskiego – 16 czerwca, Lidzbarka – 1 lipca, Bełchatowa – 22 lipca, Chełmży – 19 sierpnia i na zakończenie cyklu LOTTO Triathlon Energy, 2 września wielki finał w Mrągowie.

To jednak nie koniec zmagań dla miłośników sportów wytrzymałościowych. 16 września ponownie do siebie zaprasza Ustka, gdzie odbędą się drugie zawody z cyklu LOTTO Duathlon Energy. Wisienką na torcie będą natomiast Mistrzostwa Polski w duathlonie, które odbędą się w Gniewinie 30 września, a które zwieńczą cykl duathlonowy.

– Mistrzostwa Polski w duathlonie to doskonała okazja do zakończenia sezonu triathlonowego w Polsce – mówi Paweł Młynarczyk z Polskiego Związku Triathlonu. – Zawody w Gniewinie na dystansie standard odbędą się na Pomorzu na malowniczych trasach, charakteryzujących się doskonałą nawierzchnią. Jestem pewien, że doświadczenie organizatorów będzie dodatkowym atutem Mistrzostw i możemy spodziewać się sportowego święta z udziałem najlepszych w kraju zawodników.

– W 2017 roku w naszych imprezach wystartowało ponad 2200 zawodników. W tym spodziewamy się ich ponad 3000. Zaufała nam firma, która wspiera od lat sport, a organizację imprezy rangi Mistrzostw Polski powierzył Polski Związek Triathlonu. To dla nas bardzo dobry prognostyk na rok 2018 – kończy Aldona Dybuk, dyrektor PR i Marketingu Energy Events.

Zapisy na LOTTO Triathlon Energy oraz LOTTO Duathlon Energy trwają na stronie www.timerecords.pl  Więcej informacji o zawodach na stronach cykli www.TriathlonEnergy.pl oraz www.DuathlonEnergy.pl
Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, jest spółką Skarbu Państwa, która od ponad 60 lat działa nieprzerwanie na rodzimym rynku loteryjnym. Jest jednym z najważniejszych filarów finansowania polskiego sportu i kultury.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,318ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze