Lucy Charles-Barclay wraca do ścigania!

Po nieco ponad czterech miesiącach przyszedł czas na to, by Lucy Charles-Barclay ogłosiła, że jej nazwisko powraca na listy startowe. Triathlonistka wystartuje już za niecałe dwa tygodnie!

Pochodząca z Wielkiej Brytanii utytułowana zawodniczka zmagała się z kontuzją biodra (informacją podzieliła się 31 marca). Kilkanaście dni temu na jednym ze swoich kont na portalu społecznościowym ogłosiła, że ponownie „czuje się triathlonistką”, gdyż wraca do trenowania trzeciej dyscypliny, czyli biegania.

Dzisiaj zaś zdradza, że nadszedł czas na to, by poczuć startowe emocje. Pierwszym wyścigowym przystankiem po kontuzji dla triathlonistki będą Multisportowe Mistrzostwa Świata na dystansie długim w Samorin.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Lucy Charles-Barclay (@lucycharles93)

Czas na powrót

Tegoroczny sezon nie jest dla Brytyjki powodem do radości. Złamanie zmęczeniowe w lewej części biodra spowodowało, że nie wystartowała ona ani w Mistrzostwach Świata IRONMAN w Utah na początki maja, ani w projekcie Sub8, podczas którego zastąpiła ją Katt Mathews.

Na szczęście jednak pod koniec ubiegłego miesiąca zapaliło się światełko w triathlonowym tunelu, które dzisiaj rozświetliło w pełni drogę, ukazującą jej pierwszy start w tym sezonie. 21 sierpnia w Samorin na Słowacji Lucy sprawdzi swoją formę podczas 100 km wyścigu.

Pora na to, żeby pociągnąć za spust… Za niecałe dwa tygodnie rozpocznę swój sezon startowy na Mistrzostwach Świata ITU na dystansie długim w Samorin na Słowacji. Droga do tego momentu była niczym roller coaster, ale w końcu jestem gotowa do tego, by założyć numer startowy i sprawdzić, gdzie jestem.

Nie jestem w stanie wystarczająco podziękować wszystkim, którzy odegrali rolę w moim powrocie do ścigania. Nie mam żadnych oczekiwań, jeśli chodzi o ten start. Miło będzie narysować linię na piasku i powrócić do tego, co kocham najbardziej. Zaczynamy! – Lucy Charles-Barclay.

Lucy Charles-Barclay #68

Na liście startowej, którą znajdziecie na stronie wydarzenia na triathlon.org, razem z triathlonistką widnieje zaledwie 19 nazwisk. Znajdziemy tam m.in. takie zawodniczki, jak pochodzącą z Brazylii Luisę Baptistę (złota medalistka Pan American Games z 2019 roku), jej rodaczkę Emmę Pallant-Brown (mistrzynię świata w aquathlonie z 2017 roku i dwukrotną mistrzynię świata w duathlonie) i Szwedkę Lisę Norden (srebrna medalistka IO z Londynu). Z Charles-Barclay ścigać się będą również dwie reprezentantki Polski: Maria Cześnik oraz Natalia Rypel.

Na zbliżający się wyścig powracającej do ścigania triathlonistce przypisano przedostatni z listy startowej numer – #68.

Startujący w mistrzostwach zawodnicy do pokonania będą mieli słynny dystans PTO, który składa się kolejno z: 2 km pływania, 80 km roweru oraz 18 km biegania. Wydarzenie zorganizowane zostanie przy współpracy PTO z globalną federacją World Triathlon i będzie częścią Pucharu Collinsa.

Trasa Mistrzostw Świata ITU na dystansie długim

Trasa Mistrzostw Świata na dystansie długim World Triathlon 2022
źródło: PTO

W ubiegłych latach podczas mistrzostw na dystansie średnim spod szyldu Challenge, które rozgrywane były w tym samym miejscu, Brytyjce trzykrotnie udało się zdobyć złoty krążek (2017, 2018, 2019 rok). Triathlonistka dobrze więc zna słowacką trasę (ta, na której wystartuje za niecałe dwa tygodnie, będzie nieco zmodyfikowana z uwagi na krótszy dystans). Czy uda jej się dołożyć czwarty tytuł do tej kolekcji? Tego dowiemy się już niedługo.

ZOBACZ TEŻ: Przełom w USAT – nowa kategoria w podziale na płeć

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,475ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane