Łukasz Wietecki wraz z Tomaszem Domagałą mieli awarię na Pucharze Świata w Paratriathlonie Tokio

Łukasz Wietecki wraz z przewodnikiem Tomaszem Domagałą zajęli 7 miejsce na 12 drużyn w Pucharze Świata ITU w Paratriathlonie, w Tokio. Była to impreza towarzysząca Testowemu Triathlonowi do Igrzysk Olimpijskich Tokyo 2020. Paratriathloniści startowali na trasie, na której za rok odbędą się Igrzyska Paraolimpijskie.

W dniu zawodów odwołano pływanie. Zmieniona została formuła rywalizacji na duathlon 2,5-40-10 km. Tak jak poprzednie starty Elity odbywały w bardzo wysokiej temperaturze. Powietrze nagrzane było do ponad 29 stopni, a wilgotność powietrza wynosiła 66%. Niestety nasi reprezentanci mieli awarię przerzutek w rowerze. Defekt ten wyeliminował ich z walki o najwyższe pozycje.

Aktualnie paratriathloniści zajmują 10 miejsce w rankingu ITU Paratriathlon PTVI. Aby zdobyć kwalifikację olimpijską należy zostać sklasyfikowanym przynajmniej na 9 miejscu. Ranking zamyka się 28.06.2020 r.

Komentarz postartowy przewodnika Tomasza Domagały:
“Jak to się mówi pierwsze śliwki robaczywki. Paratriathlon World Cup Tokio 2019 kończymy na 8 miejscu. Już od początku zawodów napotykały nas przygody. Nie wiedzieliśmy czy pozwala nam wystartować na dysk gdyż był tak silny wiatr, dlatego do strefy zmian stawiliśmy się dużo wcześniej żeby w razie czego móc załatwić nowe koło. Po przyjeździe okazało się, że start przełożony na późniejszą godzinę i pływanie odwołane. Dlatego będzie duathlon. Łukasz był zadowolony, ja może trochę mniej. Pierwszy bieg w tych warunkach poszedł nam dość dobrze, kilka sekund straty do czołówki i zaczynamy rower. Początek może się wydawać idzie super, gonimy czołówkę, lecz marzenia o miejscu na podium szybko prysły, ponieważ zepsuła nam się przerzutka i do końca mieliśmy tylko jedną, a trasa wymagała częstej zmiany gdyż było 8 nawrotek i dwa podjazdy małe i dwa zjazdy. Musieliśmy sobie radzić. Nie było mowy o wycofaniu ani dopuszczeniu nawet dwa razy staraliśmy się naprawić to ale bez skutku. Kolej na drugi bieg. Tym razem po rowerze. Niestety nie był tak dobry w naszym, a raczej moim wykonaniu i starczyło tylko na 8 miejsce. Nie poddajemy się i walczymy dalej za 2 tyg Mistrzostwa Świata w Szwajcarii. Tam pokażemy na co nas stać.”

Wyniki Paratriathlonu PTVI mężczyzn 2019 Tokyo ITU Paratriathlon World Cup
1 Dave Ellis GBR B3 00:57:01
2 Aaron Scheidies USA B2 00:58:47
3 Jonathan Goerlach AUS B3 00:58:53

8 Łukasz Wietecki B3 01:01:50

Link do pełnych wyników: https://www.triathlon.org/results/result/2019_tokyo_itu_paratriathlon_world_cup/345276

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,455ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze