Macca w Poznaniu!

Informacja prasowa: Sensacyjnie zapowiada się lista startowa Poznań Triathlon 2014. Do grona uczestników dołączył Chris McCormack – jeden z najlepszych triathlonistów na świecie, dwukrotny zwycięzca Mistrzostw Świata IRONMAN® oraz wielu innych zawodów.  Chris McCormack (znany również jako „Macca”) od wielu lat zajmuje wysokie miejsca w imprezach triathlonowych organizowanych na całym świecie. W 1997 roku zwyciężył w International Triathlon Union World Cup Series oraz Triathlonowych Mistrzostwach Świata. Podobny sukces powtórzył przed rokiem, wygrywając Mistrzostwa Świata ITU na długim dystansie. Od ponad 10 lat Australijczyk z sukcesem startuje też w zawodach IRONMAN®, czyli rywalizacji najbardziej wytrwałych triathlonistów. Dwukrotnie (w 2007 i 2010 roku) zdobył złoty medal podczas MŚ w tej kategorii. Na koncie ma również srebro (2006). Z pewnością jest więc jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w przyszłorocznym triathlonie w Poznaniu.

 

Cieszymy się, że spośród wielu przyszłorocznych imprez triathlonowych na świecie, Chris McCormack wybrał zawody w stolicy Wielkopolski. Tym bardziej, że będzie to jego pierwszy start w Polsce – mówi Wojciech Kruczyński, dyrektor ENDU SPORT, firmy organizującej Poznań Triathlon. – Spodziewamy się rekordu frekwencji, dlatego też podejmujemy działania, które zapewnią zawodnikom rywalizację w optymalnych warunkach, a kibicom prawdziwe sportowe emocje na najwyższym poziomie.

 

Przyszłoroczny Poznań Triathlon będzie częścią cyklu imprez Tri Tour i odbędzie się w dniach 26-27.07.2014. Do końca listopada trwa druga tura zapisów, podczas której zawodnicy startujący m.in. w Poznaniu mogą liczyć na obniżone opłaty startowe. Więcej informacji o imprezie można znaleźć na stronie http://www.poznantriathlon.pl/pl/.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

4 KOMENTARZE

  1. Jak dla mnie Poznań był już w zeszłym roku lepszy od Gdyni, a w przyszłym sezonie zapowiada się jeszcze lepiej.

  2. ale wiadomość!! Dwa wielkie nazwiska na zawodach w Poznaniu. Wspaniale. Szykuje się fajna rywalizacja. Wierzę, że Poznań będzie w przyszłym roku lepszy od Gdyni (da się w ogóle??) bo ma spore aspiracje na 2015..

  3. Proszę, proszę! A ja tak ubolewałem, że nie pasuje mi Gdynia i musiałem zapisać się na Poznań! Super wiadomość… „powalczę” z Nim… :-)))

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,515ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane