Maciej Bodnar atakuje rekord Polski w jeździe godzinnej – oglądaj na żywo!

Czy dzisiaj Maciej Bodnar ustanowi rekord Polski w próbie godzinnej? Start o godzinie 15:00, a całość będzie można oglądać na żywo. Zobacz najważniejsze informacje.

Dzisiaj o godzinie 15:00 na torze kolarskim w Pruszkowie, triathlonista Maciej Bodnar podejmie się próby bicia rekordu w jeździe godzinnej na czas. Zawodnik będzie musiał w ciągu godziny pokonać więcej niż 50,506 km, bo tyle wynosi aktualny rekord. Należy on do Wojciecha Ziółkowskiego.

Wydarzenie jest otwarte dla kibiców, którzy chcą dopingować zawodnika. Wstęp na tor jest wolny. Jednocześnie poniżej możesz śledzić na żywo relację z wydarzenia, która dostępna jest na kanale Szkoły Triathlonu. Rozpocznie się o 14:45. Komentarz zapewnią dziennikarz sportowy Jacek Kurowski i kolarz torowy Krzysztof Maksel.

Czemu zdecydował się na próbę bicia rekordu?

Maciej Bodnar z triathlonem związany jest od 10 lat. Zaczynał w triathlonie kwalifikowanym. Dzisiaj skupia się na pracy trenerskiej. Pomysł na bicie rekordu pojawił się rok temu podczas testów na torze kolarskim z Tomaszem Szalą. Szybko złapał bakcyla jazdy na torze.

Naturalnym wyborem był rekord godzinny, gdzie godzina wysiłku fizjologicznie to jest coś, do czego jestem w stanie się dobrze przygotować i nie muszę bardzo mocno zmieniać treningu, a jednocześnie jestem w stanie poszukać rozwiązań, które mogłyby działać lepiej.

Strategię próby bicia rekordu rozpisał profesor Michał Sławiński. Bodnar opowiadał, że podczas przygotowań musiał sobie radzić nie tylko z elementami fizjologicznymi. Niezwykle ważne są też m.in. specyfika jazdy na torze oraz aerodynamika.

ZOBACZ TEŻ: Maciej Bodnar: „Godzina na torze będzie bolała nieporównywalnie bardziej niż godzina na triathlonie”

O motywacji podjęcia próby poprawienia rekordu, o samej historii i jego prestiżu Maciej Bodnar opowiada w filmie na kanale Szkoły Triathlonu.

Wszystkie szczegółowe informacje (m.in. o rowerze Bodnara), odpowiedzi na pytania fanów znajdziesz na Instagramie Macieja Bodnara. Sprawdź ten wątek ze Stories.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

  1. szacun na dzielni Maciej.. bravo,bravo bez przeszlosci kolarskiej 3 wynik kraju…

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,384ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze