Samorin – Maciej Ogrodnik ze świetnym wynikiem w The Championship!

Wczoraj w ramach zawodów The Championship (Challenge Family) zawodnicy i zawodnicy startowali w rywalizacji age-grouperów na średnim dystansie. Polacy wracają zadowoleni. Świetny wynik w OPEN uzyskał Maciej Ogrodnik.

Oprócz profesjonalistów w Samorin wczoraj na dystansie średnim (1,9 – 90 – 21,1) startowali również zawodnicy age-group. Do rywalizacji stanęli zawodnicy z Polski. Efektem było wiele doskonałych wyników i czołowe miejsce w poszczególnych klasyfikacjach.

Świetny wynik Ogrodnika, Polacy na podium AG

We wczorajszym wyścigu na dystansie średnim doskonale poradził sobie Maciej Ogrodnik. Jego wynik 03:54:03 dawał mu 4. miejsce w klasyfikacji OPEN! Wygrał także kategorię M25 mając aż 5 minut przewagi na kolejnym zawodnikiem.

1 miejsce w Mistrzostwach organizacji challengefamily i poprawiony najlepszy czas na tym dystansie 3:54:03 otwiera mój sezon triathlonowy 2023! Dodatkowo pewnie też dziś wypada new watch day, bo bardzo starałem się, aby (jak zazwyczaj) strefa zmian wypadła jak najszybciej – napisał zadowolony triathlonista, który zrealizował też swój pierwszy cel na ten sezon.

Czas 03:57:25 dał 7. miejsce w OPEN Jackowi Jędrasiewiczowi. Polak zajął też 3. miejsce w M30. Również 3. miejsce, ale w kategorii M40 zanotował Piotr Szczęśniak.

Na podium w kategorii M45 uplasował się Marcin Chojnacki, który zajął również 3. miejsce. Z kolei Michał Twarowski zajął 2. miejsce w M50!

Wyniki Polaków AG na dystansie średnim The Championship:

• Maciej Ogrodnik – 03:54:03 (1. miejsce w M25)
  • Grzegorzy Gołyś – 04:31:30 (16. miejsce w M25)
  • Jan Krakowski – 04:44:21 (19. miejsce w M25)
  • Jacek Jędrasiewicz – 03:57:25 (3. miejsce w M30)
  • Maciej Lewandowski – 04:10:19 (9. miejsce w M30)
  • Paweł Szymaniak – 04:27:07 (22. miejsce w M30)
  • Arkadiusz Przybyła – 04:30:48 (25. miejsce w M30)
  • Szymon Dowiat – 04:50:49 (30. miejsce w M30)
  • Grzegorz Rycaj – 04:28:57 (14. miejsce w M35)
  • Marcin Rodzewicz – 04:30:06 (15. miejsce w M35
  • Aleksander Olszewski – 04:31:42 (16. miejsce w M35)
  • Piotr Szczęśniak – 04:09:11 (3. miejsce w M40)
  • Tomasz Kamiński – 04:22:53 (13. miejsce w M40)
  • Piotr Wojcieszko – 04:38:34 (33. miejsce w M40)
  • Jacek Woźniak – 04:47:31 (39. miejsce w M40)
  • Marcin Chojnacki – 04:17:03 (3. miejsce w M45)
  • Bartłomiej Trzebińki – 04:19:56 (4. miejsce w M45)
  • Michał Twarowski – 04:14:33 (2. miejsce w M50)
  • Andrzej Sowa – 5:09:17 (28. miejsce w M50)
  • Artur Sznek – 5:26:04 (31. miejsce w M50)
  • Jacek Stradomski – 05:24:15 (26. miejsce w M55)
  • Krzysztof Drop – 05:27:22 (14. miejsce w M60)
  • Dariusz Drapella – 05:17:45 (4. miejsce w M65)
  • Peter Spoor – 6:44:37 (3. miejsce w M70)

Małgorzata Nowak wysoko w OPEN

W Samorin startowało również kilkanaście zawodniczek z Polski. Czas 04:40:37 dał Małgorzacie Nowak 6. miejsce w klasyfikacji OPEN. Zawodniczka zajęła 4. miejsce w K30. Dwie pozycje niżej była Anna Peterek.

Katarzyna Jonio zajęła 7. miejsce w K40. W K55 na 6. miejscu uplasowała się Joanna Drop. Dodajmy, że w kategorii F25 na 6. miejscu uplasowała się Marika Dziuba.

• Marika Dziuba – 04:51:14 (6. miejsce w F25)
  • Ewa Susmarska – 05:07:13 (13. miejsce w F25)
  • Paulina Zaborowska – 05:22:16 (15. miejsce w F25)
  • Małgorzata Nowak – 04:40:37 (4. miejsce w K30)
  • Anna Peterek – 04:47:44 (6. miejsce w K30)
  • Joanna Piernik-Szablińska – 5:00:31 (12. miejsce w K30)
  • Aleksandra Andryszk – 05:35:45 (18. miejsce w K30)
  • Ewelina Zawierowska – 5:09:16 (9. miejsce w K35)
  • Kinga Kopańska – 05:26:44 (16. miejsce w K35)
  • Katarzyna Jonio – 04:52:16 (7. miejsce w K40)