Ibiza – Petters mistrzynią świata AG, wicemistrzostwo Wiśniewskiego i Szymonika!

Na zakończenie mistrzostw świata World Triathlon na Ibizie mamy doskonałe informacje o występach Polaków. Klaudia Petters, Filip Szymonik i Maciej Wiśniewski zdobyli medale! Osiągnęli też świetne czasy w klasyfikacji AG.

Ostatni dzień zmagań na hiszpańskiej Ibizie przyniósł nam spore emocje. Oprócz startu Kacpra Stępniaka w rywalizacji Elity na długim dystansie mieliśmy jeszcze grupę reprezentantów Polski, która walczyła o medale age-group.

Klaudia Petters ze złotem i świetnym wynikiem age-group!

W kategorii K20-24 wystartowała wczoraj Klaudia Petters. Przypomnijmy, że kilka dni temu reprezentantka Polski zdobyła złoty medal w duathlonie. Wczoraj dołożyła złoty medal na długim dystansie. Polka pokonała kolejną rywalkę aż o 22 minuty!

MŚ na dystansie długim – TOP3 AG K20-24:

1. Klaudia Petters – 06:50:26
  2. Nelle Ray – 07:12:00
  3. Emma Smith – 07:16:55

Klaudia zajęła też świetne, 4. miejsce w łącznej klasyfikacji age-group.

Drugi medal mistrzostw Świata tym razem na dystansie długim w triathlonie jest mój (kat.20-24) oraz zameldowałam się na mecie z 4 czasem wśród kobiet. To jest nie do pomyślenia, ja w to nie wierzę. Przyznam szczerze, że 10. czas bym brała w ciemno a tutaj niewiarygodne zaskoczenie – napisała Petters.

Maciej Wiśniewski i Filip Szymonik wicemistrzami świata!

Dwóch naszych reprezentantów startowało w kategorii M20-24. Rywalizowali w niej Maciej Wiśniewski oraz Marcin Kompa. Wiśniewski wróci z Ibizy z wicemistrzostwem świata. Wczoraj przybiegł na metę z czasem 05:56:53.

Zwycięzcą w tej kategorii został Alexander Milne, który przybiegł na metę z czasem 05:54:49. Marcin Kompa uplasował się na dobrym, 6. miejscu. Jego czas to 07:08:21.

6. Marcin Kompa – 07:08:21

W świetnym humorze może być również Filip Szymonik (M25-29). Wczoraj na metę przybiegł na 2. miejscu w swojej kategorii. Polak zakończył rywalizację z czasem 05:49:24.

Pierwszy taki start na tak długim dystansie. Spoko, że była chłodna głowa. Mam ochotę na pewno na więcej. Muszę odpocząć. Wrócę po złoto na tym dystansie. Zobaczymy, co dalej – powiedział w nagraniu po zakończeniu rywalizacji.

Zwycięzcą w tej kategorii został Francuz Corentin Chouvelon, który na mecie miał czas 05:41:52.

MŚ na długim dystansie – TOP3 AG M25-29:

1. Corentin Chouvelon – 05:41:52
  2. Filip Szymonik – 05:49:24
  3. Luis Molero – 05:51:08

Dodajmy, że Szymonik i Wiśniewski uzyskali również świetne czasy w ogólnej klasyfikacji age-group. Był to odpowiednio 4. i 8. czas pośród wszystkich age-grouperów!

Jak poradzili sobie inni reprezentanci Polski?

We wczorajszych wyścigach w innych kategoriach startowało jeszcze kilku reprezentantów Polski. W M30-34 czas 06:52:49 dał 13. miejsce Filipowi Inglotowi. O dobrym wyniku może mówić Mateusz Grzybek, który startował w M35-39. Zajął 9. miejsce na 42 startujących zawodników. Na metę przybiegł z czasem 06:24.48. W kategorii M50-54 startowało prawie 60 zawodników. Tomasz Jaroń zajął w niej 20. miejsce. Jego czas to 07:11:00.

W rywalizacji age-grouperek mieliśmy Ewę Susmarską oraz Katarzynę Gniot. Susmarska zajęła 6. miejsce w rywalizacji K25-29. Na mecie miała czas 07:52:54. Katarzyna Gniot uplasowała się na 22. miejscu (09:01:14) w kategorii K40-44.

Nasi zawodnicy startowali również w mistrzostwach świata aquabike. W kategorii M35-39 Jakub Baradziej był blisko medalu. Zajął 4. miejsce z czasem 04:19:30. Niestety Marcin Ławicki zaliczył tam DNF.

W kategorii M45-49 na 9. miejscu wyścig zakończył Tomasz Pomierny (04:21:21). Z Ibizy z medalem wróci natomiast Magdalena Goetze. Polka zajęła 2. miejsce w K20-24 na metę przyjechała z czasem 05:02:21.