Maja Wąsik wicemistrzynią Europy juniorek w duathlonie!

Doskonałe informacje docierają do nas z Bilbao. W rywalizacji juniorek srebrny medal wywalczyła tam Maja Wąsik. Dobrze poradziła sobie także Józefina Młynarska, która była tuż poza podium.

W Bilbao rozpoczęły się multisportowe mistrzostwa Europy. Impreza potrwa cały tydzień, a dzisiaj śledzić można było rywalizację juniorek oraz juniorów. Startowali także zawodnicy AG.

Do Hiszpanii poleciała spora polska reprezentacja zawodników. Dzisiaj w rywalizacji juniorskiej mieliśmy Józefinę Młynarską oraz Maję Wąsik. Pośród mężczyzn startował natomiast Filip Glapa.

Pośród 11 zawodniczek, które były na liście startowej, cztery rozpoczęły pierwszy bieg bardzo podobnie. Prowadziły Hiszpanii Helena Moragas Molina oraz Maria Teresa Guererro, a sekundę za nimi były Polki Józefina Młynarska oraz Maja Wąsik.

Po pokonaniu 5 kilometrów pierwszego biegu zawodniczki miały przed sobą 4 okrążenia na rowerach po 4,7 km. Tutaj Molina poradziła sobie zdecydowanie najlepiej, bo przejechała je z przewagą kilkunastu sekund nad Mają Wąsik. Wyścig kończył drugi bieg na dystansie 2,5 km.

Hiszpanka prowadzenia nie oddała już do końca. Na metę przybiegła z czasem 00:57:15. Minutę później finiszowała Maja Wąsik, która z czasem 00:58:37 zdobyła srebrny medal. Na podium także Maria Teresa Guererro, która ukończyła rywalizację z czasem 00:58:44. Józefina Młynarska zajęła 4. miejsce.

Batista najlepszy pośród juniorów, Glapa na 15. miejscu

Flip Glapa był jedynym Polakiem, który startował w rywalizacji juniorskiej. Nasz zawodnik zajął 15. miejscu tracąc do zwycięzcy Joao Nuno Batisty niecałe 4 minuty.

Zawodnik z Portugalii wywalczył złoty medal z czasem 00:50:45. Wyprzedził następnego Solomona Okrato-Smarta o 10 sekund. Na podium uplasował się również Wout Ghielens, któremu do srebra zabrakło 2 sekund.

Dzisiaj kibicować będziemy jeszcze zawodnikom Elity. W rywalizacji kobiet startowała Marta Łagownik. O godzinie 19:00 rywalizację rozpoczną mężczyźni. Tam kibicujemy Kacprowi Stępniakowi.