Malbork rozbił Szwajcarię!

W sobotę odbyła się druga edycja Duathlonu po Mazowieckiej Szwajcarii. W tym roku na trasie tej kameralnej imprezy panowały bardzo ciężkie warunki. Zawodnicy mieli do pokonania biegiem 3 pętle po kilometrze. Na każdej pętli musieli pokonać trzy krótkie, ale za to bardzo strome podbiegi. Trasa rowerowa poprowadzona była lasami Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego. Pomimo, że do przejechania było zaledwie 10 km, zawodnicy musieli pokonać wezbrane strumienie, rozlewiska, zabłocone zjazdy i podjazdy oraz rozjechane polne drogi. Na drugim biegu duathloniści mieli do pokonania dwie rundy.

Najlepiej te trudne warunki zniósł doświadczony Marcin Waniewski z Malborka. Po części rowerowej prowadził weteran maratonów MTB Piotr Bregier z Płocka. Waniewski dojechał na drugim miejscu wraz z Damianem Lewandowskim z Płocka. Na podbiegach szybko doszedł Bregiera i pewnie utrzymał prowadzenie do mety. Drugi na mecie zameldował się Damian Lewandowski z PTT DELTA, a trzeci Bregier, który bardzo osłabł na biegu. Wśród kobiet pewne zwycięstwo odniosła Małgorzata Szczerbińska z Malborka. Pokonała faworytkę zawodów, Aleksandrę Siwczuk z Olsztyna, która rok wcześniej nie ukończyła zawodów z powodu defektu roweru. Najniższe miejsce na podium zajęła Katarzyna Jankowska z Warszawy. Warto dodać, że w zawodach uczestniczyło jeszcze dwóch zawodników z Malborka, którzy zajęli dwa drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Tak więc ekipa z Malborka w całości stanęła na podium.

04-20duathlon-Janoszyce077    04-20duathlon-Janoszyce098

Długa zima i ciężkie warunki na trasie zapewne wystraszyły zawodników, ponieważ zawody ukończyło tylko 36 osób, w tym 6 kobiet. Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni: dyplomami, pucharami oraz sprzętem sportowym. Każdy, kto ukończył duathlon otrzymał pamiątkowy medal.