Małgorzata Otworowska trzecia na Ironman 70.3 Marrakech

Seria IM 70.3 po raz pierwszy trafiła do regionu Maghreb czyli północno-zachodniej Afryki, a konkretnie do Maroka. W Ironman 70.3 Marrakech Małgorzata Otworowska startująca w kategorii PRO zajęła 3 miejsce (4:31:04). Jej strata do pierwszej zawodniczki na mecie wyniosła 6 min. 37 sek. Z kolei w kategorii PRO mężczyzn mieliśmy dwóch reprezentantów Jacka Krawczyka i Jacka Tyczyńskiego. Z tej dwójki tylko Jacek Krawczyk ukończył zawody. Czas 04:06:15 dał jemu 10 miejsce w stawce profesjonalistów.

23 Polaków ukończyło zawody w kategoriach wiekowych. Najwyżej sklasyfikowanym triathlonistą amatorem był Janusz Misiaszek 05:47:38, który zajął 9 miejsce w kategorii M60-64. Natomiast najlepszy czas uzyskał Wojciech Odzimek – 04:45:24. Taki wynik dał jemu 14 pozycję w kategorii M40-44. Wśród kobiet najlepiej zaprezentowała się Joanna Palysa. Triathlon ukończyła na 14 miejscu w kategorii F40-44, jej czas ukończenia zawodów to 06:07:31.

Zawody rozpoczęły się pływaniem na dystansie 1.900 metrów w jeziorze Lalla Takerkoust, około 45 km od Marrakeszu (1 godzina drogi). Trasa rowerowa (90 km) wiodła doliną rzeki Ouriki z widokiem na ośnieżone góry Atlas. Triathloniści mieli do pokonania wymagający z podjazd, ze szczytem znajdującym się na wysokości 1.048 m n.p.m. Dla punktu odniesienia Marakesz znajduje się na wysokości 466 m n.p.m. Półmaraton był poprowadzony historycznymi ulicami Marrakeszu.