Malownicza Gołdap ponownie w cyklu Garmin Iron Triathlon!

Pierwsze zawody z cyklu Garmin Iron Triathlon odbyły się w tej mazurskiej miejscowości już w 2014 roku. Wielu zawodników doceniło uroki tej lokalizacji i dlatego w przyszłym sezonie u stóp solankowych tężni, odbędzie się piaty etap triathlonowych zmagań. Zawody odbędą się 14 lipca 2019 roku.

Garmin Iron Triathlon Gołdap 2019

W Gołdapi zawodnicy będą mieli do wyboru trzy dystanse: średni, czyli 1/2 IM: 1,9 km do przepłynięcia, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu, a także tradycyjnie niezwykle popularną „ćwiartkę” – 1/4 IM (0,95 km – 45 km – 10,55 km) oraz 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km). Tak jak podczas innych etapów cyklu, również w Gołdapi będzie można wystartować w sztafecie, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Rywalizować będą także najmłodsi w ramach Garmin Kids – zawodów biegowych na dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

Garmin Iron Triathlon w Gołdapi charakteryzuje przede wszystkim niezwykle malownicza trasa. Strefa zmian tradycyjnie usytuowana będzie w okolicy tężni, a meta zlokalizowana będzie pomiędzy nimi, co dodaje zawodom niepowtarzalnego charakteru. Podczas Garmin Iron Triathlon Gołdap 2019 pływanie odbędzie się w Jeziorze Gołdap znajdującym się na granicy Polski i Rosji. Trasa rowerowa będzie szybka i z dobrej jakości asfaltem, wytyczona wzdłuż południowego krańca Puszczy Romnickiej w kierunku miejscowości Pluszkiejmy. Etap biegowy zostanie poprowadzony ulicami oraz urokliwymi ścieżkami mazurskiego uzdrowiska.

Garmin Iron Triathlon Gołdap 2019

Zawody triathlonowe w tej miejscowości są wyjątkowe przede wszystkim ze względu na unikalny na skalę naszego kraju mikroklimat, którym Gołdap może się poszczycić. Przeprowadzone tu badania wykazały, że w tym regionie powietrze jest najczystsze w Polsce, dlatego Gołdap zyskała miano najmłodszego w Polsce uzdrowiska. Dodatkowo wody gruntowe mają tu cechy wód mineralnych i lecznicze właściwości, głównie ze względu na odkryte w pobliżu bogate złoża borowiny – torfu, który jest jednym z najcenniejszych darów natury. W dzielnicy uzdrowiskowej Gołdapi znajduje się pijalnia wód mineralnych i leczniczych, wspomniane tężnie solankowe i długa promenada, z której widać leżące na granicy kraju Jezioro Gołdap. Ta spokojna miejscowość położona pośród lasów i jezior, wprost doskonale nadaje się na wypoczynek, a dodatkowo posiada niezbędną infrastrukturę do przeprowadzenia tego typu zawodów. 

Garmin Iron Triathlon Gołdap 2019

Garmin Iron Triathlon Gołdap to oprócz zawodów triathlonowych również dodatkowe atrakcje. Miejscowość kojarzona jest ze znakomitymi rarytasami tzw. kuchni pogranicza. Zawodnicy, którzy zdecydują się na start w tej lokalizacji, będą mieli ponownie okazję do skosztowania lokalnych przysmaków wywodzących się bezpośrednio z tradycji litewskiej np. znakomitych ziemniaczanych kartaczy oraz wypiekanego tu tradycyjnie od pokoleń sękacza. W pobliskiej miejscowości Żytkiejmy, co roku w sierpniu odbywa się Festiwal Sękacza, na który ściągają tłumy amatorów tego słodkiego przysmaku. Liczne lokalne specjały z Gołdapi otrzymały unijne certyfikaty. Regionalne produkty zaprezentują Koła Gospodyń Wiejskich i okoliczne stowarzyszenia, które pojawią się w strefie EXPO zawodów.

Zapisy na przyszłoroczną edycję cyklu Garmin Iron Triathlon ruszają w najbliższym czasie. Dla osób startujących w więcej niż jednej imprezie wchodzącej w skład cyklu przewidziane będą rabaty. Więcej informacji na bieżąco na oficjalnej stronie cyklu www.irontriathlon.pl 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,501ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane