Prezes Krzysztof Piątkowski nie kandyduje.

Obecny Prezes PZTri Krzysztof Piątkowski nie kandyduje w wyborach na Prezesa Polskiego Związku Triathlonu. Nieoficjalne mówi się, że popiera Wojciecha Olejniczaka, którego w wyborach wystawił Śląski Okręgowy Związek Triathlonu. Do gry wszedł z kolei czwarty, mało znany w środowisku kandydat – Rafał Giermasiński. Przez kilka lat był managerem w ITI Fitness Club, w okresie studiów czynny triathlonista, amator wyścigów MTB, obcenie jest Prezesem Mazowieckiego Okręgowego Związku Triathlonu. Jego kandydatura spośród wszystkich czterech jest największym zaskoczeniem i ma on najmniejsze szanse na zwycięstwo w wyborach. Rafał Giermasiński w rozmowie z Akademią Triathlonu mówi:

 

„Decyzja o kandydowaniu była spontaniczna i zapadła w ubiegłym tygodniu, a bezpośrednią inspiracją było to, co mówi o reformie sportu wyczynowego Minister Joanna Mucha, która wskazuje na konieczność innowacyjnego podejścia do sportu, innowacyjnego kształcenia i dystrybuowania środków z finansów publicznych. Musi pojawić się wreszcie nowy system szkolenia. Nie ukrywam, że nie mam jeszcze gotowego programu, ale pracuje nad nim i w ciągu kilku najbliższych dni przedstawię go środowisku. Moje zgłoszenie jest samodzielną inicjatywą, choć rozmawiałem z kilkoma osobami. Nie mam jeszcze sztabu ludzi, z którymi chciałbym przeprowadzić zmiany, ale wiem, że są one konieczne, potrzebne są duże zmiany w strukturze związku, komunikacji, przepływie informacji, a przede wszystkim konieczność pozyskania sponsorów. Liczę na współpracę na poziomie poszczególnych okręgów, ale też podmiotów komercyjnych”.

 

Wydaje się, że zacięta rywalizacja do końca będzie przebiegać między Iwoną Guzowską, Wojciechem Olejniczakiem a Marcinem Słomą.  W regulaminowym terminie, czyli do 8 lutego 2013 roku do biura zarządu wpłynęły właśnie te cztery kandydatury. 

Sprawozdawczo-wyborcze Walne Zgromadzenie Delegatów PZTri odbędzie się w Warszawie 23 lutego br. Będziemy na bieżąco informować Was o rozwoju sytuacji.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

2 KOMENTARZE

  1. Komentarze, a także cześć komentarzy, które naruszają regulamin, obrażają osoby trzecie, będą usuwane. Zapraszam do merytorycznej dyskusji.

  2. no nieeeee
    germasinski na prezesa….
    czy juz wszystkie apteki w okolicy sa zamkniete… a lekarze wyjachali na ferie.

    (…) – od red. usunięte za naruszenie regulaminu.

    zapytajcie o opinie ludzi z ktorymi pracowal

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,384ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze