Topiła się podczas triathlonu, teraz potrzebna jej pomoc! Marcin Kompa w akcji na Zwifcie!

Marcin Kompa zakończył już 24-godzinną sesję na trenażerze. Była to akcja mająca wspomóc zbieranie środków na rehabilitację Iwony Nowodworskiej, zawodniczki, która w czerwcu bieżącego roku topiła się na zawodach triathlonowych.

Marcin Kompa rozpoczął swoje wyzwanie 1 października o godz. 06:00 i zakończył jazdę po 24 godzinach. Akcja miała na celu zbieranie pieniędzy i rozpropagowanie samej zbiórki środków na rehabilitację Iwony Nowodworskiej.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Marcin Kompa (@marcin.kompa)

Całość wyzwania można było śledzić na Tik-Toku. Kto chciał, mógł wspólnie z Marcinem pokonywać kilometry na trasie Tempus Fugit w aplikacji Zwift. Zobaczcie, kilka zdjęć z jego 24-godzinnej próby.

Źródło: marcin.kompa

Liczby związane z 24-godzinnym wyzwaniem Marcina Kompy

W trakcie 24-godzinnej sesji zawodnik przebył dystans 634 kilometrów. Trasę pokonał ze średnią prędkością wynoszącą 26,4 km/h.

Pamiętając o tym, w jakim celu Marcin Kompa jeździł przez 24 godziny na trenażerze, podajemy również jedną z najważniejszych liczb podsumowujących jego wyzwanie. W ciągu doby jego „kręcenia” na koncie zbiórki przybyło 6.600 zł. Brawo Marcin! Brawo dla wszystkich, którzy swoimi wpłatami wsparli rehabilitację Iwony Nowodworskiej.

Marcin Kompa - Siepomaga

Wypadek Iwony Nowodworskiej 

Do wypadku doszło na początku czerwca. W trakcie zawodów 44-letnia Iwona Nowodworska praktycznie utonęła. Jej serce przestało bić na 5 minut. Po 15-minutowej akcji reanimacyjnej ratownikom udało się przywrócić czynności życiowe, jednak w wyniku niedotlenienia mózg kobiety uległ ciężkiemu uszkodzeniu.

Od tego zdarzenia minęło już kilka miesięcy. Każdego dnia bliscy zawodniczki oraz pracownicy ośrodka rehabilitacji fundacji Votum w Krakowie walczą o jej powrót do w miarę normalnego życia. Marzeniem rodziny jest wysłanie chorej na 10-miesięczną rehabilitację do specjalistycznego ośrodka. Niestety koszt takiego leczenia wynosi ponad 270.000 zł i znacznie przekracza ich możliwości finansowe.

Obecnie na koncie zbiórki na Siepomaga.pl znajduje się ponad 80.000 zł, czyli 1/3 potrzebnych środków. To dużo, ale do zrealizowania celu sporo jeszcze brakuje. Chętnych do wsparcia akcji leczenia Iwony Nowodworskiej odsyłamy do strony zbiórki – tutaj.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

16,078FaniLubię
1,147ObserwującyObserwuj
302SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

10gr08:0018:00MORSMAN Triathlon 2022

10gr12:4021:40Enea Triathlon Pod Dachem

Najpopularniejsze

X
X