Marcin Konieczny Mistrzem Świata AG 45-49 Ironman Hawaii!

15

Marcin Konieczny został Mistrzem Świata Ironman Hawaii w kategorii wiekowej 45-49 lat. To największy sukces triathlonowy Marcina. Mkon przekroczył metę z czasem 9:18:43 i tym samym wyprzedził swój plan na mistrzostwo w kategorii wiekowej o kilka lat. Wielkie gratulacje od Akademii Triathlonu! Marcin sprawił sobie najlepszy prezent, o jakim marzył, bo dziś obchodzi urodziny! Wszystkiego najlepszego… MISTRZU! 

 

 

 

 

 

Marcin rywalizował o mistrzostwo między innymi z byłym mistrzem świata w kategorii 40-44 Ritchem Violą, z którym przeprowadzałem kilka lat temu wywiad:
 “15 godzin tygodniowo i Hawaje Twoje?!” 

 

Rywalizacja z Violą (ukończył zawody na drugim miejscu w AG z czasem 9:20:55) emocjonowała uczestników czatu na Akademii Triathlonu. Śledziliśmy i dopingowaliśmy Marcina z całych sił. Pokonał w swojej kategorii 304 zawodników. Wśród wszystkich mężczyzn (1693) startujących w Kona, Marcin zajął 71. miejsce. W klasyfikacji generalnej na 2365 zawodników uplasował się na 77 pozycji.

 

 

mkon mistrzem_wiata2017

fot. FB MKON

 

 

O tym, czym są Mistrzostwa Świata na Hawajach, Marcin opowiadał mi w wywiadzie, który przeprowadziłem z nim w 2012 roku, tuż po tym, jak wrócił ze swojego pierwszego startu na Hawajach. Wówczas miał już plan na to, co stało się właśnie dziś: 

 

“Spełniłem swoje pierwsze marzenie, bo start na Hawajach był celem cząstkowym tego, co gdzieś z tyłu głowy mi siedzi. Jak zacząłem trenować triathlon, to założyłem sobie, że zostanę Mistrzem Świata w wieku 50 lat” 

 

Marcin! Gratuluję zrealizowania planu o kilka lat wcześniej! 

 

 

Oto wyniki MKONA z poszczególnych konkurencji Ironman Hawaii 2017: 

Pływanie – 3,8km

konieczny1

Jazda rowerem – 180 kilometrów

konieczny5

Bieg – 42 kilometry 


konieczny3Więcej informacji o przebiegu zawodów, wynikach Polaków i klasyfikacji generalnej jeszcze dziś na AT! 


Na pewno mamy dwie wiadomości dnia. O pierwszej już napisałem wyżej, a druga to oczywiście Mistrzostwo Świata i nowy rekord Ironmana na Hawajach ustanowiony przez Patricka Lange z Niemiec. 


patric lange

15 KOMENTARZE

  1. Marcin – wielkie gratulacje!!! Super że to Ty przejdziesz do historii jako pierwszy polski mistrz z Kona!

    @Arek C – masz racje Mistrza poznaje sie nietylko po wynikach sportowych i w przypadku Marcina to sie potwierdza w 100% 🙂

    Kamil

  2. Teraz sie zacznie! Mamy wlasnego Mistrza Swiata i wszyscy beda chcieli go pokonac…Arek C.przestanie myslec o triatlonowej emeryturze, Andrzej K.jeszcze wiecej bedzie trenowal, A Lukasz G 100% zajmie sie tym co kocha , a nie glupotami… Jedno zwyciestwo a tyle pozytywow Pozdrawiam wszystkich twardzieli w Pieknym Kraju Nad Wisla

  3. Gratulacje !!! Super wynik, a człowiek przesympatyczny bez “zadęcia”. Jesteśmy rówieśnikami, tyle że ja dopiero zaczynam przygodę z triathlonem. Jest kogo naśladować i pozytywnie zazdrościć.

  4. BRAWO MARCIN!!!NIESAMOWITY CZŁOWIEK I KOSMICZNY WYNIK! Nic tylko podziwiać takich wielkich ludzi z wizją! znów dostałem pozytywnego kopa do dalszej ciężkiej pracy na treningach,bo tej nocy KONA była Nasza!:-)

  5. To, że kiedyś nim zostanie nie miałem wątpliwości! Pamiętam ranking na najlepszego naszego triathlonistę w którym typowałem Marcina na pierwsze miejsce nie tylko za wyniki ale za całokształt jego działalności! Marcin jesteś naszą DUMĄ NARODOWĄ!!! Nic tylko czapki z głów! 🙂

  6. Startuje w triatlonach od paru lat i stwierdzam ze Marcin jest kwintesecja Polaka ( amatora) na zawodach – nieobliczalny, niebezpieczny i niebywale cieszy sie ze zwyciestwa ….I z tego NIE – robi sie TAK – My tez potrafimy!!!! – Chicago sportowe Gratuluje i Pozdrawia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here