Marcin Stanglewicz ponownie z dobrym wynikiem w Pucharze Ameryki!

Kilka dni temu informowaliśmy o pierwszym tegorocznym starcie Marcina Stanglewicza. Wczoraj reprezentant Polski kontynuował występy w Pucharze Ameryki i znów popisał się dobrym wynikiem – tym razem w sprinterskim wyścigu w Sarasocie.

Marcin Stanglewicz kontynuuje swoje sportową podróż po Ameryce. Tym razem nasz reprezentant wziął udział w zawodach Americas Cup Sarasota. W wyścigu elity mężczyzn zawodnicy mieli do przepłynięcia 740 metrów, następnie 18,3 km na rowerze, a całość kończył 5-kilometrowy bieg.

Polak znów może być zadowolony. Trasę sprintu Pucharu Ameryki pokonał w czasie 00:51:42. Uplasował się tym samym na 6. miejscu, zdobywając cenne punkty do rankingu światowego. Zawody wygrał Mathis Beaulieu, który na mecie pojawił się w czasie 00:50:58, kilkanaście sekund przez Johnem Reedem i Ka’eo Krusem. W zawodach startowało łącznie 51 zawodników, głównie ze Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Cenne punkty do rankingu, chociaż apetyt był na więcej

Chociaż Marcin może być zadowolony z 6. miejsca, to jego tata Marcin Stanglewicz senior, pisał w mediach społecznościowych, że był apetyt na nieco wyższe miejsce, bo na TOP3.

Kolejny solidny start! 6 miejsce w Pucharze Ameryki w Sarasocie na dystansie sprinterskim! Apetyt był na Top 3, ale ciąg niefortunnych przedstartowych zdarzeń sprawił, że cieszymy się, że udało się wystartować! Już prawie… Top 100 na świecie – czytamy.

Teraz Stanglewicz uda się do Nowej Zelandii. Tam za niecałe dwa tygodnie, 26 marca, czeka go start w pucharze świata, dzięki któremu będzie mógł wywalczyć punkty w rankingu olimpijskim.

Przypomnijmy, że tydzień temu reprezentant Polski rozpoczął sezon startem w meksykańskim La Paz na dystansie olimpijskim. Zawody będące częścią cyklu Pucharu Ameryki ukończył na 6. miejsce, zdobywając punkty do rankingu światowego. Jest coraz bliżej wejścia do najlepszej „100” rankingu. Aktualnie znajduje się w nim na 116. miejscu.