Marek Jaskółka – dołącza do GVT BMC Triathlon Team

Wielokrotny mistrz Polski na dystansie sprinterskim i olimpijskim, sumiennie przygotowuje się do największej imprezy triathlonowej w Polsce. Olimpijczyk z Pekinu i Londynu to także świetny specjalista od dłuższych dystansów. W Gdyni zamierza pokazać, że pomimo upływających lat, w dalszym ciągu potrafi nawiązać walkę z najlepszymi zawodnikami z kraju i nie tylko.

 

„Moja decyzja o dołączeniu do GVT BMC Triathlon Team jest związana z profesjonalizmem, który prezentuje grupa. Zespół ma profesjonalne zaplecze, oferujące zawodnikom spokojne przygotowanie do startów. Jest sztab szkoleniowy, fizjoterapeuta, mechanik i nawet własny fotograf. Menedżer teamu – Zbyszek Gucwa, bardzo dba o wizerunek swoich sponsorów. Zawodnicy osiągają sporo sukcesów i często eksponują partnerów drużyny w mediach. Myślę, że GVT BMC Triathlon Team jest lepiej zorganizowany, niż nie jedna federacja sportowa. W dzisiejszych czasach pełny profesjonalizm jest niezbędny, aby sięgać po najwyższe laury. Mam na myśli nie tylko wyścigi na całym świecie, ale też polskie imprezy triathlonowe”, powiedział mistrz Europy na dystansie długim.

Forma Marka Jaskółki pomimo małej ilości startów nie jest niewiadomą. Ostatnio okazał się triumfatorem Triathlonu Szczecin na dystansie 1/4 IM.

„Mimo moich 41 lat, czuje się nadal sprawny i mocny. Dołączając do GVT BMC Triathlon Team chcę ścigać się na wysokim poziomie. Mój cel na ten sezon to Enea Ironman 70.3 w Gdyni i ewentualnie jeszcze jeden start na długim dystansie za granicą. Triathlon w Gdyni to najbardziej prestiżowe zawody w Polsce, więc chcę pokazać się tam z jak najlepszej strony”.

 

Zawodnik mieszkający od wielu lat w Niemczech, łączy swoją sportową pasję z codziennymi obowiązkami. Jak sam opowiada – nie jest łatwo wszystko pogodzić, ale dzięki dobrej organizacji dnia, jest to możliwe.

 

„Na co dzień jestem nauczycielem w liceum, więc pozostaje mi mało czasu na trening. Do tego dochodzi jeszcze rodzina (żona, dwie córki i pies) oraz normalne sprawy domowe, jak robienie zakupów, pranie itp. Połączenie mojego życia rodzinnego z pracą i triathlonem wymaga niesamowitej logistyki i dobrej organizacji. Pomimo ograniczonego czasu na trening, staram się trenować od 15 do 20 godzin w tygodniu. To około 2/3 tego co trenowałem jako „zawodowiec“. Muszę przyznać, że ilość wypływanych, wyjeżdżonych i wybieganych kilometrów w ubiegłych latach – dalej procentuje. Czuję, że wydolność o wiele się nie zmniejszyła, ale za to bardziej muszę dbać o szybkość. Dlatego staram się w każdym tygodniu zrobić w każdej dyscyplinie dwie mocne jednostki, to znaczy w paśmie progowym ok 90-95% wydolności maksymalnej. Reszta treningów to typowy tlen, czyli spokojne treningi ok 70% maksymalnej wydolności. Maksymalnych obciążeń nie robię. Korzystam z innych startów, aby się „przetrzeć”. Do tego staram się znaleźć czas na sprawność i rozciąganie, ale nie zawsze to wychodzi”.

 

Zadowolenia z pozyskania nowego zawodnika, nie kryje również dyrektor sportowy GVT BMC Triathlon Team – Zbigniew Gucwa. Jego zdaniem pozyskanie Marka Jaskółki to nie tylko wzmocnienie pod względem czysto sportowym, ale również dobra wiadomość dla innych, mniej doświadczonych zawodników w ekipie.

 

„Bardzo cieszymy się z faktu, że dołącza do nas tak wybitny zawodnik. Marek to pierwszy i do tej pory jedyny zawodnik z Polski, który reprezentował nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich i Mistrzostwach Świata Ironman na Hawajach w kategorii PRO. Dzięki temu Marek ma niesamowicie bogate doświadczenie. Moim zdaniem idealna drużyna sportowa to mieszanka doświadczenia i młodości. Chcemy więc poszerzać drużynę o młodych i perspektywicznych zawodników, ale mając w naszych szeregach Marka Jaskółkę, liczę że nasi młodzi zawodnicy będą mogli liczyć na cenne rady i wskazówki podczas zgrupowań. Dzięki temu dostaną jeszcze lepsze wsparcie od drużyny. Naszym priorytetem jest to, by opieka nad zawodnikami zawodnikami GVT BMC Triathlon Team była kompleksowa. Po za tym, Marek wciąż znajduje się na bardzo wysokim poziomie sportowym i wierzymy, że nasza współpraca będzie owocna dla obu stron”.

 

Marek Jaskółka podczas Enea Ironman 70.3 Gdynia powered by Herbalife wystartuje na rowerze BMC Timemachine 01.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,318ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze