Marek Jaskółka trzeci w Challenge Almere

Marek Jaskółka stanął na trzecim miejscu podium w zawodach Challenge Almere-Amsterdam na dystansie pełnego Ironmana 3,8-180-42,2. Zwycięzca Jan Raphael (GER) wyszedł z wody jako trzeci, a tuż za nim Marek Jaskółka z czasem 48:18. Jan tego dnia uzyskał najlepszy czas na rowerze i rozpoczął bieg na pierwszej pozycji. W tym czasie Marek zanotował słabszy rower o 22 minuty od lidera, przez co spadł na 14 pozycję. Marek pobiegł najszybszy maraton 2:49:57, wyprzedzając kolejno swoich rywali. Na ostatnich kilometrach biegu wyprzedził Holendra Erika-Simon Strijk i przekroczył linię mety na trzeciej pozycji. Nagroda pieniężna jaka była przewidziana za trzecie miejsce to €2.750.

Ewa Bugdoł, która także startowała na tych zawodach nie ukończyła wyścigu. Jak podała na swoim profilu Facebook, zeszła z roweru na 100 kilometrze z powodu problemu ze zdrowiem. Ewa musiała skorzystać z pomocy lekarskiej.
Wśród kobiet o zwycięstwo walczyły dwie zawodniczki Camille Deligny (FRA) oraz Mirjam Weerd (NED), które zmieniały się na prowadzeniu przez cały wyścig. Pierwsza z wody wyszła Mirjam Weerd z przewagą 7:38 nad Camille Deligny. Następnie Camille wyprzedziła na rowerze Mirjam i wypracowała ponad 1 minutę przewagi mad rywalką. Mirjam odrabiała stratę jednej minuty przez 21 kilometrów biegu. Kiedy już dogoniła Francuzkę zmieniały się na prowadzeniu przez kolejne siedem kilometrów. Na 28 kilometrze Holenderka Mirjam Weerd zaczęła słabnąć i już nie mogła dotrzymać kroku Francuzce Camille Deligny, która wygrała tego dnia z przewagą 2:44 nad drugą zawodniczką.