Maria Cześnik i Agnieszka Jerzyk powalczą o Mistrzostwo Polski

1

To będzie pojedynek godny Mistrzostw Polski. Udział w Beko Ełk Triathlon 2014 zapowiedziały dwie najlepsze polskie triathlonistki, olimpijki z Londynu – Agnieszka Jerzyk i Maria Cześnik. Stawką pojedynku będzie nie tylko tytuł Mistrzyni Polski, ale również kwalifikacja do Mistrzostw Europy w Kitzbuhel w Austrii.

 

Ostatnie dwa tytuły Mistrzyni Polski, pod nieobecność Marii Cześnik, zdobyła Agnieszka Jerzyk. Wcześniej, w 2010 i 2011 roku po złoto sięgała jednak Maria Cześnik. Reprezentantki Polski często spotykają się na zawodach zagranicznych, ale w kraju na ich bezpośredni pojedynek trzeba było czekać niemal 5 lat!

 

Rywalizacja tak utytułowanych zawodniczek byłaby ozdobą niejednych zawodów. Agnieszka Jerzyk zajęła w 2013 roku pierwsze miejsce w rankingu Europejskiej Federacji Triathlonu na dystansie olimpijskim, jako pierwsza Polka w historii wygrała też zawody z cyklu Ironman. Maria to z kolei brązowa medalistka ostatnich Mistrzostw Europy w triathlonie na dystansie długim, od dekady utrzymująca się w gronie czołowych triathlonistek świata – mówi Piotr Netter, dyrektor sportowy Beko Ełk Triathlon 2014. – Spodziewam się ekscytującego pojedynku. Nie wykluczam, że walka o złoto rozstrzygnie się na ostatnich metrach – dodaje.

 

Udział w Beko Ełk Triathlon, w ramach którego rozegrane zostaną 26. Mistrzostwa Polski w triathlonie, zapowiedzieli też inni czołowi, polscy triathloniści. Na starcie zobaczymy m.in. Mateusza Kaźmierczaka i Mateusza Raka, którzy w ostatnich Mistrzostwach Polski zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce oraz Adama Głogowskiego i Paulinę Kotficę

W ramach 26. Mistrzostw Polski odbędą się też kwalifikacje do ME seniorów w Kitzbuhel (Austria) oraz do ME młodzieżowców U23 w Penzie (Rosja). Do reprezentacji zakwalifikowanych zostanie trzech zawodników i trzy zawodniczki według zasady 2+1 (dwóch zawodników/dwie zawodniczki, którzy zajmą dwa pierwsze miejsca, trzeci zawodnik wg decyzji trenera kadry seniorów). Warunkiem zakwalifikowania się drugiego zawodnika jest zmieszczenie się w limicie czasu. Strata do pierwszego polskiego zawodnika na tych zawodach nie może być większa niż 2% czasu tegoż zwycięzcy).

 

Beko Ełk Triathlon odbędzie się w dniach 7-8 czerwca 2014. W ramach imprezy rozegrane zostaną 26. Mistrzostwa Polski seniorów na dystansie olimpijskim, a także Mistrzostwa Polski grup wiekowych. W programie zawodów jest również rywalizacja sztafet na dystansie olimpijskim dla 3-osobowych drużyn, w których jeden zawodnik płynie, drugi jedzie na rowerze, a trzeci biegnie.

 

Więcej informacji na stronie www.elktriathlon.com.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here