Puchar Europy: Cześnik piąta, Kuster ósmy!

W portugalskiej miejscowości Quarteira ruszył sezon Pucharu Europy. W zawodach na dystansie olimpijskim wzięli udział również Polacy – za chwilę o ich wynikach. W klasyfikacji kobiet pewnie zwyciężyła Brytyjka Non Stanford, mistrzyni Europy w kategorii młodzieżowej. Stanford cześć pływacką i rowerową pokonała wraz czołową, około dziesięcioosobową grupą. Jednak po rozpoczęciu biegu nadała potwornie szybkie tempo, którego nie wytrzymała żadna z rywalek. Po 2,5 km miała już 50 sekund przewagi nad drugą zawodniczką. Czas biegu Stanford (34:06) był lepszy od kolejnego wyniku od ponad 2,5 minuty. Zacięta walka toczyła się o drugie miejsce. Po ekscytującym finiszu Niemka Rebecca Robisch pokonała o 1 sekundę Gillian Sanders z RPA. Piąte miejsce zajęła reprezentantka Polski Maria Cześnik. Dziewięć sekund za Cześnik zawody ukończyła Paulina Kotfica (6 miejsce). Zawodów nie ukończyła Ewa Komander.

Wyścig mężczyzn zdominowali Hiszpanie. Zwyciężył reprezentant tego kraju Fernando Alarza, który z przewagą minuty pokonał ubiegłorocznego zwycięzcę Francuza Aureliena Raphaela. Hiszpański „kontyngent” bardzo mocno pracował na rowerze, co zaowocowało jeszcze trzecim, piątym, szóstym i dziewiątym miejscem reprezentantów tego kraju.

Wysokie ósme miejsce zajął mistrz Polski na dystansie olimpijskim Sylwester Kuster. Jako dwudziesty do mety dotarł Mateusz Kaźmierczak.

wyniki kobiet

wyniki mężczyzn

Już za 2 tygodnie w holenderskim Horst odbędą się Mistrzostwa Europy w duathlonie na dystansie długim (15 km biegu – 60 km jazdy na rowerze – 7,5 km biegu) oraz sprinterskim (5 – 20 – 2,5).