Maria Cześnik w Poznaniu zdobyła kwalifikację do Super League Triathlon

Maria Cześnik zdobyła przepustkę do serii mistrzowskiej Super League Triathlon. Zapewniła to sobie zdobywając 3 miejsce podczas edycji kwalifikacyjnej w Poznaniu. Super League Triathlon Poznań to jedyna w Europie i jedna z dwóch na świecie edycja kwalifikacyjna, która dla najlepszych triathlonistów jest drogą do awansu na zawody mistrzowskie. Pierwsza piątka kobiet i mężczyzn awansowała do ścisłej czołówki ograniczonej tylko do 25 miejsc w lidze Super League Triathlon Championship.

fot. Maratomania

W zawodach miała również wziąć udział Agnieszka Jerzyk lecz jej aktualna dyspozycja nie pozwoliła stanąć na starcie. Wśród mężczyzn polscy triathloniści zarówno pierwszego jak i drugiego dnia nie byli w stanie utrzymać się do końca wyścigu. Bartosz Smęda, Robert Czysz i Jacek Krawczyk zostali wyeliminowali przed rozpoczęciem ostatniej rundy. Poziom był bardzo wysoki gdyż większość rywali startuje w serii Mistrzostw Świata WTS i Pucharach Świata ITU. Najlepszy zawodnik z pierwszego i drugiego dnia to Andreas Schilling DEN. Andreas w ubiegłym roku Podczas Wielkiego Finału WTS zajął 9 miejsce.
Powróćmy jednak do wyścigu kobiet gdzie Maria Cześnik pierwszego dnia zajęła 3 miejsce a drugiego dnia była 4. Suma punktów z dwóch dni pozwoliła jej stanąć na trzecim miejscu podium. Poza zasięgiem rywalek była Australijka Emma Jeffcoat, która pokonywała całą trasę wyścigu samodzielnie.

Fot. Maratomania

SLT to bardzo wymagająca konwencja startów, gdzie na bardzo krótkim dystansie triathloniści kilkukrotnie muszą zmieniać dyscypliny. Zawody trwały dwa dni Pierwszego dnia zaplanowano wyścig Triple Mix, a drugiego dnia Eliminator. Poniżej można się zapoznać z zasadami tych formuł.

fot. Maratomania

Dzień 1 Triple Mix

Triple Mix to trzyetapowy wyścig z 10 minutową przerwą pomiędzy etapami. Triathloniści startowali w formule pościgowej. Na kolejne rundy byli wypuszczani z opóźnieniem równym stracie jakie uzyskali w poprzednich rundach. Warunkiem startu w kolejnych rundach było ukończenie etapu nie później jak 90 sekund za pierwszym triathlonistą. Zwycięzcą był zawodnik, który miał najszybszy łączny czas.

Pływanie 400 m, rower 6km, bieg 2,4 km.
Etap 1: Pływanie-Rower-Bieg
Etap 2: Bieg-Rower-Pływanie
Etap 3: Rower-Pływanie-Bieg

Dzień 2 Eliminator

Eliminator to także trzyetapowy wyścig w konfiguracji Pływanie-Rower-Bieg, lecz czas tutaj nie grał roli, a miejsce zajęte na mecie. Tutaj mieliśmy podobną konfigurację do pierwszego dnia. Jak sama nazwa wskazuje po zaliczonych rundach zawodnicy byli eliminowani z wyścigu. Przerwa między rundami wynosiła 10 minut. Czas pauzy był liczony od momentu zaliczenia dystansu przez pierwszego zawodnika, więc każdy kolejny triathlonista miał odpowiednio krótszą przerwę. Do drugiej rundy awansowało tylko 15 zawodników. Do trzeciej rundy przeszło dalej już tylko 10. Zwycięzcą był zawodnik, który jako pierwszy przekroczy metę po trzeciej rundzie.

Pływanie 400m, Rower 6 km, Bieg 2,4 km.

Wyniki dzień pierwszy:
Kobiety
1 Emma Jeffcoat AUS
2 Desirae Ridenour CAN
3 Maria Cześnik POL

Mężczyźni
1 Andreas Schilling DEN
2 Tyler Mischlawchuk CAN
3 Kevin McDowell USA

Wyniki dzień drugi:
Kobiety
1 Emma Jeffcoat AUS
2 Desirae Ridenour CAN
3 Erin Densham AUS
4 Maria Cześnik POL

Mężczyźni
1 Andreas Schilling DEN
2 Matthew Sharpe CAN
3 Kevin McDowell USA

Link do pełnych wyników: http://live.sts-timing.pl/slt-poznan/pro2/index.php?round=3

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,469ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane