Maria Cześnik wystartuje w Beko Ełk Triathlon!

Maria Cześnik będzie największą sportową gwiazdą Beko Ełk Triathlon. Zaledwie dwa tygodnie temu mogliśmy podziwiać ją na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, a już w najbliższą sobotę stanie do walki o zwycięstwo w kolejnych zawodach z cyklu Grand Prix Akademii Triathlonu. Pasjonującą walka o zwycięstwo szykuje się zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Rywalizację z koalicją triathlonistów z Ukrainy zamierzają podjąć reprezentanci Węgier – Attila Fecskovics i Balázs Pocsai. Ten pierwszy jeszcze jako junior zajął 4. miejsce na Mistrzostwach Świata ITU i 5. na Mistrzostwach Europy ETU. Ten drugi sięgał po tytuł mistrza Węgier na dystansie olimpijskim w 2011 i 2012 roku. Obydwaj mają za sobą udane występy w Pucharach Europy i Świata. Żaden z nich nie może być jednak pewny wygranej, bo ich rywalami będą m.in. Dorosh Nazar, mistrz Ukrainy na dystansie olimpijskim i jego rodak Victor Aloshin, który dwukrotnie stawał na najniższym stopniu podium w Herbalife Triathlon Susz na dystansie długim. Honoru Polski będą bronić Krzysztof Augustyniak, aktualny Mistrz Polski na dystansie długim oraz Sergiusz Olejniczak, zaliczany do krajowej czołówki w tej dyscyplinie.

 

Maria Cześnik ukończyła Igrzyska Olimpijskie na 31. miejscu. W Beko Ełk Triathlon jest główną faworytką do zwycięstwa. Ale będzie musiała odeprzeć ataki reprezentantek Ukrainy – Anny Ryzhykh, Oleksandry Gryshyny, Anny Abdulowej oraz Darii Fedeczko. Zwycięzca i zwyciężczyni Beko Ełk Triathlon otrzymają w nagrodę po 8 tysięcy złotych. Do Beko Ełk Triathlon, który odbędzie się w sobotę 18 sierpnia, zgłosiło się ponad 500 osób. Zawodnicy będą mieli do przepłynięcia 1,5 km, 40 km na rowerze i 10 km biegiem. Mają na to  3,5 godziny. Swój udział w imprezie zapowiedzieli m.in.: aktorzy Tomasz Karolak, Magdalena Boczarska, dziennikarze Maciej Dowbor i Piotr Sobczyński oraz znani sportowcy Iwona Guzowska i Cezary Zamana. Na zakończenie imprezy dla wszystkich uczestników i kibiców Beko Ełk Triathlon zagra zespół Blenders.

 

Zapisy do Beko Ełk Triathlon prowadzone będą jeszcze w piątek, 17 sierpnia i w sobotę, 18 sierpnia w biurze zawodów mieszczącym się w Centrum Edukacji Ekologicznej przy Plaży Miejskiej w Ełku.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,501ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane