Mario Mola ponownie liderem World Triathlon Series – WTS Yokohama

Mario Mola po raz trzeci z rzędu zwyciężył WTS Yokohama. Triathlonista tego dnia był poza zasięgiem konkurencji. Było to jego pierwsze zwycięstwo w Serii Mistrzostw Świata WTS w tym sezonie. Pierwsze miejsce zapewniło jemu wystarczającą ilość punktów aby zostać liderem rankingu WTS. Tym razem Norwegowie nie mieli już tyle szczęścia co na poprzednich zawodach na Bermudach kiedy to zajęli całe podium. Gustav Iden NOR i Kristian Blummenfelt NOR nie ukończyli zawodów.

Zawody rozgrywały się na dystansie olimpijskim 1,5-40-10. Był to trzeci przystanek Serii po Abu Dhabi i Bermudach. Temperatura wody wynosiła 19 stopni w związku z tym pływanie odbyło się w piankach. Temperatura powietrza to 24 stopnie w cieniu. Wysoka wilgotność powietrza w połączeniu z silnym słońcem zdecydowanie utrudniała zawodnikom rywalizację.

fot. ITU

Najszybszym pływakiem dnia był oczywiście Richard Varga SVK, który wyszedł jako pierwszy z wody mając za sobą bardzo dużą grupę zawodników. Mario Mola w strefie zmian T1 zameldował się na 15 miejscu. Gustav Iden, zwycięzca poprzedniego triathlonu WTS wyszedł z wody jako ostatni ze sporą stratą – 1 min. 22 sek. Na rowerze uformował się jeden duży peleton. Trasa rowerowa w Jokohamie pomimo, że jest płaska, jest trudna technicznie. Na 30 kilometrze roweru Kristian Blummenfelt miał wypadek na odcinku, który pokonuje się stosunkowo wolno ze względu na ostre zakręty i wąską drogę. Jeden z zawodników zahaczył o barierę i pociągnął za sobą innych. Z kolei na ostatnim kilometrze Szwajcar Adrien Brifford w tym samym miejscu wpadł w pościg i przeleciał przez bariery ochronne. Wyglądało to dosyć poważnie. Jednak zawodnik zdołał się pozbierać i ukończyć wyścig na 43 miejscu.

fot. ITU

Bieg należał do Mario Moli. Triathlonista od samego początku narzucił tempo niemożliwe do utrzymania dla któregokolwiek z rywali. Przez całe 10 km biegł samotnie po zwycięstwo. Na mecie miał aż 41 sekund przewagi nad drugim zawodnikiem. Ciekawa walka toczyła się o drugie miejsce pomiędzy Fernando Alarza ESP i Jacobem Birtwhistle AUS. Jacob jest lepszym sprinterem, już wielokrotnie pokazał, że potrafi na ostatnich metrach mocno przyspieszyć. Fernando Alarza próbował już od połowy dystansu oderwać się od Australijczyka. Zdawało się, że Jacob słabł a jego kadencja biegu zwalniała. Kiedy realizator pokazał ostatnie ujęcie na niebieskim dywanie Jacob Birtwhistle sprintem wyprzedził Hiszpana i zajął drugie miejsce. Podium zamknął Fernando Alarza.

Wyniki mężczyzn:

1 Mario Mola ESP 1:44:59

2 Jacob Birtwhistle AUS 1:45:40

3 Fernando Alarza ESP 1:45:51

4 Tyler Mislawchuk CAD 1:46:10

5 Bence Bicsak HUN 1:46:11

6 Rostislav Pevtsov AZE 1:46:13

7 Ryan Bailie AUS 1:46:15

8 Sam Ward NZL 1:46:18

9 Luke Willan AUS 1:46:22

10 Vincent Luis FRA 1:46:23

 

Link do pełnych wyników: https://www.triathlon.org/results/result/2018_itu_world_triathlon_yokohama/321144

 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,293ObserwującyObserwuj
431SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze