Marisol Casado wybrana ponownie na Prezydenta ITU

0

12 grudnia, na 29 Kongresie ITU, Marisol Casado została ponownie wybrana na Prezydenta Międzynarodowej Unii Triathlonu. Nie jest to jednak wielkie zaskoczenie, ponieważ była to jedyna kandydatka na to stanowisko. Będzie to jej trzecia kadencja na tym stanowisku. Marisol jest także członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

 

“Dziękuję z całego serca za nominowanie mnie na Prezydenta ITU”, powiedziała Marisol Casado.  “Dziękuję za wiarę w moją wizję, w moje przywództwo i w to, gdzie chcę zaprowadzić ten sport. To wielki zaszczyt otrzymać odpowiedzialność kierowania ITU przez kolejne cztery lata.”

 

Marisol Casado nieprzerwanie pełni tą funkcję już od ośmiu lat.

 

“Otrzymałam wielkie dziedzictwo i należy dodać, że wszystko w ITU jest w bardzo dobrej sytuacji. Wykonaliśmy świetną robotę jako zespół i musimy podążać dalej w tym samym kierunku. Będziemy myśleć o możliwych zmianach, jeśli będzie to potrzebne lub będziemy uważali, że to może rozwinąć nasz sport, będziemy wprowadzać te zmiany. Będziemy robić wszystko, co niezbędne, aby nasz sport był w centrum uwagi. Młodzi ludzie uwielbiają triathlon, a my musimy kontynuować popularność tego sportu.

 

Zostało wybranych 9 członków zarządu oraz 52 osób należących do ośmiu komitetów przy ITU. Niestety wśród nich nie znalazł się żaden Polak. ITU prowadzi takie komitety jak: Komitet Techniczny, Komitet Kwalifikacyjny, Komitet Trenerów, Komitet Medyczny i Antydopingowy,  Komitet Konstytucjonalny, Komitet Kobiet, Komitet Multisportu oraz Komitet Paratriathlonu. Jedynie na Komitet Sportowców głosują sami zawodnicy.

 

Zostało dołączonych sześć nowych Federacji Triathlonu z krajów: Algieria, Benin, Burkina Faso, Zambia, Demokratyczna Republika Konga oraz Republika Środkowoafrykańska. W tym momencie w ITU jest zrzeszonych 169 krajów.

 

Cele Marisol Casado na nową kadencję:

 

  • – Zapewniać większą transparentność co do wszystkich zasad i decyzji podejmowanych w ITU wprowadzając Kodeks Etyki ITU.

  • – Wzmocnić Komitet Audytu aby stał się niezależnym ciałem kontrolującym.

  • – Promować udział kobiet w zarządach i technicznych pozycjach w ITU jak i Federacjach Krajowych.

  • – Utrzymać naszą pozycję jako liderów w walce z dopingiem, podążając za rekomendacjami MKOl, poprzez zwiększenie ilości testów u wszystkich organizatorów triathlonów oraz rozwój edukacji dla triathlonistów.

  • – Wprowadzić Kodeks MKOl o Zapobieganiu Manipulacji w Rywalizacji Sportowej.

  • – Praca nad nowym Rankingiem zawodników ITU, biorąc pod uwagę, że obecny system ma ponad 16 lat.

  • – Wzmocnić zrównoważony rozwój finansowy ITU, poprzez zwiększenie rezerw do 2 milionów dolarów, do 2020 roku.

  • – Wzmocnić trwałą strukturę zgodnie z rozwojem sportu.

  • – Zwiększyć komunikację i relacje pomiędzy zrzeszonymii w ITU.      

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Zastępca redaktora naczelnego Akademii Triathlonu. Certyfikowany trener USA Triathlon Coach. Specjalizuję się w trenowaniu amatorów. Moja filozofia trenerska opiera się na indywidualnym podejściu do zawodnika ze szczególnym uwzględnieniem obowiązków zawodowych i rodzinnych. Mądry trening i eliminowanie ograniczeń trenowanej osoby, to droga do bycia sprawniejszym i szybszym, a w rezultacie do osiągnięcia celów. Pasjonuję się sportami wytrzymałościowymi, w szczególności triathlonem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here