Marta Dzieciątkowska na drugim miejscu pucharu świata!

Marta Dzieciątkowska sezon startowy 2024 rozpoczęła od świetnego wyścigu w pucharze świata w Australii. Zajęła drugie miejsce!

W piątek 15 marca Marta Dzieciątkowska i Monika Belczewska, rywalizujące w kategorii PTS5, stanęły na starcie zawodów pucharu świata w paratriathlonie w Devonport. Polki wyścig na dystansie 750 m pływania, 20 km roweru i 5 km biegu rozpoczęły o godzinie 14:50 czasu lokalnego, czyli 4:50 czasu polskiego. Dla zawodniczek był to pierwszy start w sezonie 2024.

Podium w pierwszym wyścigu

Dla Marty Dzieciątkowskiej wyścig w Australii stanął przede wszystkim pod znakiem walki z jetlagiem. W rozmowie z Akademią Triathlonu przyznała, że mocno odczuwa zmianę czasu, jednak na miejsce doleciała kilka dni wcześniej, aby mieć czas na adaptację.

Jak się okazało, adaptacja przebiegła zgodnie z planem, ponieważ Dzieciątkowska zaliczyła bardzo udany wyścig, zajmując drugie miejsce. Rywalizację w Australii ukończyła z czasem 01:13:58, ustępując jedynie mistrzyni Francji w paratriathlonie –  Gwladys Lemoussu.

Druga z polskich zawodniczek, Monika Belczewska sezon startowy rozpocząć miała zawodami WTCS Abu Dhabi na początku marca. Decyzją organizatora, dzień przed wyścigiem, zostały one jednak odwołane ze względu na warunki pogodowe.

Pierwsze zawody w 2024 roku również nie okazały się proste, ponieważ paratriathlonistka wracała do zdrowia po zakażeniu bakterią paciorkowca. Ostatecznie w Devonport Belczewska zajęła szóste miejsce na osiem zawodniczek, przekraczając linię mety z czasem 01:20:38.

Źródło: World Triathlon