Marta Łagownik szósta w pucharze Azji w Akabie

Marta Łagownik zajęła 6. miejsce w pucharze Azji w Jordanii. W zawodach rozgrywanych w Akabie solidnie zaprezentowali się także Maciej Bruździak oraz Mateusz Głuszkowski.

Akaba przywitała uczestników pucharu Azji gorącem. Woda miała blisko 25 stopni, a temperatura powietrza wynosiła ponad 26 stopni. Jak podkreśla Marta Łagownik, było gorąco, a do tego bardzo wietrznie.

O zwycięstwo w pucharze Azji walczyły 22 zawodniczki. Polka ukończyła wyścig w czasie 02:10:41, co wystarczyło do zajęcia 6. miejsca. To kolejny bardzo dobry start polskiej reprezentantki. Ostatnio Łagownik była ósma na ME w Bilbao (duathlon), a pod koniec lipca w Krakowie sięgnęła po tytuł wicemistrzyni Polski w sprincie.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez martalagownik (@martalagownik)

W wyścigu mężczyzn wystartowało 48 zawodników. Aż trzynastu nie zdołało dotrzeć do mety. W gronie pechowców znalazł się na przykład startujący z drugim numerem Antonio Bravo Neto, uniwersytecki mistrz świata z tego roku.

Do Azji pojechało ścigać się dwóch reprezentantów Polski: Maciej Bruździak oraz Mateusz Głuszkowski. Polacy osiągnęli solidne rezultaty. Bruździak ukończył zawody na 15. miejscu (01:54:35), a Głuszkowski był 23. (01:56:36).

Uczestnicy pucharu Azji w Akabie mieli do pokonania trasę, na którą składało się: 1500 metrów pływania, 42 kilometry jazdy na rowerze oraz 10 kilometrów biegu.

Puchar Azji Akaba – wyniki mężczyzn

01:51:20 to czas zwycięzcy wyścigu Matthewa Wrighta. Zaledwie dwie sekundy po nim do mety dobiegł Brytyjczyk Iestyn Harrett. Na podium znalazł się również Jason Tai Long Ng z Hongkongu, który pokonał trasę w 01:51:44.

Puchar Azji Akaba – wyniki kobiet

Najszybciej na metę dotarła zawodniczka z Niemiec Marlene Gomez-Göggel. Czas zwyciężczyni wyścigu to 02:08:27. 50 sekund później linię mety przekroczyła Holenderka Bargara De Koning. 3. miejsce zajęła Austriaczka Sara Vilic, która uzyskała wynik 02:09:36.