Marta Łagownik czwarta na Finale Pucharu Europy Alanya ETU

Ostatni triathlon z cyklu Pucharu Europy ETU odbyły się w Alanii. Na Riwierę Turecką udała się reprezentacja Polski Elity, Juniorów i Paratriathlonu. Zawody w Alanii odbyły się na dystansie sprinterskim (750-20-5). Start odbył się w wysokiej temperaturze powietrza – 30 stopni. Na części pływackiej pianki były zabronione ze względu na temperaturę wody wynoszącą prawie 27 stopni.

Marta Łagownik za zajęcie czwartego miejsca zdobyła 189.95 punktów do rankingu i dało to jej awans o 18 pozycji. Aktualnie zajmuje 106 pozycję i jest najwyżej sklasyfikowaną Polką w rankingu ITU. Strata do pierwszej triathlonistki na mecie – Yulii Yelistratovej wyniosła 56 sekund.
Pula nagród przewidziana dla zawodników wyniosła 10.000 € i płatna była do 10 miejsca. Marta za czwarte miejsce wygrała 2.165 zł. Natomiast Roksana Słupek, która uplasowała się na 10 pozycji zgarnęła 430 zł. 13 miejsce przypadło Alicji Ulatowskiej.