Marta Łagownik i Maciej Bruździak mistrzami Polski na dystansie supersprintu!

Dzisiaj w Katowicach zawodnicy rywalizowali w mistrzostwach Polski na dystansie supersprintu. Pośród kobiet kolejny medal do swojej kolekcji dołożyła Marta Łagownik.

Od rana w Katowicach trwają mistrzostwa Polski na dystansie supersprintu. Po najmłodszych zawodnikach wystartowali uczestnicy rywalizacji mistrzowskiej w kategorii Elity, juniorów oraz U23. Pośród kobiet na liście startowej były między innymi Marta Łagownik, siostry Zuzanna i Magdalena Sudak oraz Matylda Wojakiewicz. W wyścigu mężczyzn rywalizowali między innymi Maciej Bruździak, Mateusz Głuszkowski, Tomasz Brembor oraz Kuba Gajda.

Zawodnicy mieli do przepłynięcia 300 metrów. Następnie czekało ich 8 kilometrów na rowerach, a rywalizację kończył bieg na dystansie 1,5 km.

Łagownik z kolejnym medalem!

Matylda Wojakiewicz była najszybsza na pływaniu, mając czas 5:05. Z wody wyszła o niecałą sekundę szybciej od Magdaleny Sudak. Marta Łagownik miała 4. czas pływania.

Podczas części rowerowej sporo zawodniczek jechało w pierwszej grupie, ale z T2 jako pierwsza wybiegła Marta Łagownik. Zawodniczka z Gdańska pobiegła w czasie 4:56 i nie dała się wyprzedzić żadnej rywalce. Na mecie miała czas 23:52 zdobywając złoty medal. Z drugim czasem na mecie pojawiła się Joanna Woźniak (23:57) najlepsza w U23. Na 3. miejscu Aleksandra Ferchmin, która z czasem 24:05 była najlepszą juniorką wyścigu.

Bruździak z tytułem!

Walka w wyścigu mężczyzn wyglądała nieco inaczej. Tutaj z kilkunastosekundową przewagą z wody wyszli Maciej Bruździak i Mateusz Głuszkowski. Karol Armuła miał 13 sekund straty do dwóch czołowych zawodników.

Bruździak i Głuszkowski prowadzili na rowerze. Duża grupa zawodników jechała, mając tam około 30 sekund straty. Na mecie pierwszy zameldował się Maciej Bruździak, który miał najlepszy czas na biegu. Zwyciężył z czasem 20:44.

Na 2. miejscu uplasował się Mateusz Głuszkowski (21:21), który był najlepszy w U23. Kuba Gajda zajął 3. miejsce (21:27), zostając najlepszym juniorem całej rywalizacji.

Startowali młodzicy i juniorzy młodsi

Nieco wcześniej odbył się wyścigi mistrzostw Polski młodzików oraz juniorów młodszych. Pośród młodziczek triumfowała Matylda Jóźwiak (26:55), która pokonała Alicję Gurdziołek (27:05) oraz Wiktorię Szymańską (27:27).

Złotym medalistą wśród młodzików został Allan Artwik-Sieroń, który na mecie miał czas 24:49. Kilkanaście sekund za nim przybiegł Filip Kisielnicki (25:05). Na podium również Dawid Janus (25:07).

Najlepszą juniorką młodszą została Martyna Gajda (24:38). Srebro zdobyła Zofia Rosin (24:48), a brązowy medal wywalczyła Beata Woźniak (24:57).

W rywalizacji juniorów młodszych Jakub Suchan wyprzedził kolejnego z rywali o niecałe 20 sekund, meldując się na mecie z czasem 22:02. Kacper Serwiński zajął 2. miejsce (22:22), a z trzeciego cieszył się Krzysztof Misztal (22:26).