Marta Łagownik wygrywa Challenge Gran Canaria!

Fantastyczne rozpoczęcie sezonu Marty Łagownik. Zawodniczka na kilka dni przed Challenge Gran Canaria pisała, że będzie „mocno” i słowa dotrzymała. Została najlepszą zawodniczką tego wyścigu!

Ściganiem w Challenge Gran Canaria Marta Łagownik i Miłosz Sowiński rozpoczynali sezon startowy. W Hiszpanii czekała ich techniczna trasa rowerowa z przewyższeniami i płaski bieg. Ostatecznie Marta Łagownik zwyciężyła w zawodach, znakomicie rozpoczynając ten sezon. – Zaskoczyła siebie i zaskoczyła świat triathlonu – skomentowali organizatorzy.

Zostawiła Niemki w pokonanym polu

Pośród rywalek Łagownik były między innymi Leonie Konczalla i Svenja Thoes. Druga z zawodniczek sklasyfikowana jest na 29. miejscu rankingu PTO i ma na koncie sporo dobrych wyników. Polka pływanie rozpoczęła dość spokojnie, ale na 2. okrążeniu przyspieszyła, dołączając do czołówki.

Chloe Sparrow pokonała dystans 1,9 km w czasie 25:36. Łagownik miała 6. czas i traciła niecałą minutę do liderki. Na rowerze zawodników i zawodniczki czekały 4 okrążenia technicznej i trudnej trasy z 1,4 km przewyższeń. Polka zaczęła bardzo dobrze, bo szybko przesuwała się do przodu.

Łagownik wyszła na prowadzenie na 3. okrążeniu wyścigu, ale miała za sobą bardzo blisko Rebeccę Robisch, Margie Santimaria i Chloe Sparrow. Cztery zawodniczki ruszyły na bieg, mając między sobą sekundy różnicy. Tam jednak Polak nie dała większych szans rywalkom!

Już po 2,5 km Łagownik miała 10 sekund przewagi nad najbliższą rywalką. Po 10 kilometrach przewaga urosła do prawie minuty, a na ostatnim okrążeniu wynosiła już 1,5 minuty. Profesjonalistka z Gdańska przybiegła na metę w czasie 4:15:36, zwyciężając w zawodach! To jej pierwsze zwycięstwo jako PRO!

Na 2. miejscu uplasowała się Rebecca Robisch (4:19:21), a podium uzupełniła Leonie Konczalla (4:20:26).