Mateusz Kaźmierczak bohaterem! Uratował 3-letnią dziewczynkę!

O tym mówią już dziś wszyscy i pewnie wielu z Was złożyło gratulacje Mateuszowi Kaźmierczakowi, ale warto zrobić to jeszcze raz publicznie. Jeden z najlepszych polskich triathlonistów jest na obozie sportowym w Gold Coast w Australii, gdzie trenuje razem z Marią Cześnik, przygotowując się do sezonu. Ale to nie temat kolejnego treningu stał się dziś numerem jeden, a to, co stało się między kolejnymi jednostkami, o czym poinformowała na Facebooku Maria Cześnik:

 

„Nasz Kazik bohaterem dnia. Dzisiaj w ostatniej chwili zauważył nieprzytomne 3 letnie dziecko leżące w naszym hotelowym basenie. Wyciągnął dziewczynkę i rozpoczął reamimację. Dziecko nie dawało znaków życia i było już całe sine. Ale udało się. Po 4 minutach reanimacji dziewczynka zaczęła oddychać. Potem przyjechalo pogotowie i zabrali malutką do szpitala. Brawo Kaziu. Jesteśmy z Ciebie dumni.”

 

kazik ratownik

 

W rozmowie z Polskim Radiem Mateusz opowiadał, że do zdarzenia doszło w wolnym dniu od treningów, tuż po wyjściu na spacer, kiedy zauważył, że w basenie unosi się nieruchomo ciało 3-letniej dziewczynki, a jej siostra nie może przedostać się przez murek oddzielający drugi basen – płacze i woła o pomoc.

 

basen australia

 

Mateusz wyciągnął dziewczynkę na brzeg i rozpoczął reanimację. Akcja trwała niespełna 4 minuty, po czym na miejsce przyjechała karetka pogotowia. Dziewczynkę udało się uratować, Mateusz został bohaterem i trafił do serwisów informacyjnych w róznych mediach i portalach. Gratulacje Mateusz! To z pewnością cenniejsze doświadczenie niż jakiekolwiek medale! 

 

Linki do wywiadów:

 

http://www.goldcoastbulletin.com.au/news/polish-triathlon-champion-saves-girl-3-from-drowning-after-dragging-her-from-gold-coast-pool-giving-cpr/story-fnj94j0t-1227239254101

 

http://www.polskieradio.pl/43/279/Artykul/1386531,Mateusz-Kazmierczak-bohaterem-Polski-triathlonista-uratowal-zycie-dziewczynki

 

Powiązane Artykuły

10 KOMENTARZE

  1. Jedno jest pewne! Nawet gdy Mateuszowi forma spadnie to będzie miał (niezależnie od wyników) swoją najwierniejszą fankę:)
    Tysiące godzin treningów i wszystkie te starty by być gotowym a tu proszę, krótka praktyka na uniwersytecie i największe podium dla człowieka! uratowanie Komuś życia!!! Wielka rzecz..! Tego nie dadzą Ci nawet Igrzyska Olimpijskie:) Co nie oznacza, że masz nie walczyć! Good luck

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,469ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane