Mathis Margirier i Magda Nieuwodt najlepszymi zawodnikami sezonu Challenge. Które miejsce zajęli Polacy?

Zakończył się sezon zawodów Challenge. Mathis Margirier i Magda Niewoudt zostali najlepszymi zawodnikami sezonu. Na których miejscach uplasowali się Polacy?

Challenge Family, czyli popularna seria wyścigów zakończyła kolejny sezon. Przez ostatnie 12 miesięcy zawodnicy z całego świata walczyli o część ze 125.000$ dla najlepszych triathlonistów. Challenge ogłosiło właśnie zwycięzców obu klasyfikacji.

Świetny sezon Mathisa Margiriera

Pośród mężczyzn najlepszym zawodnikiem okazał się Matthis Margirier. Francuz ma na koncie aż trzy zwycięstwa w tegorocznych zawodach. Był najlepszym podczas The Championship, a później wygrał Challenge Salour. Na Majorce zajął 2. miejsce, ale zaledwie tydzień później zwyciężył podczas Challenge Vieux Bocau.

Przypomnijmy, że Margirier ma za sobą jedno z najbardziej dramatycznych zwycięstw tego sezonu. W Vieux Boucau ścigał się do ostatnich metrów z Miką Noodtem. Jak widać, triumf ten miał podwójne znaczenie!

ZOBACZ TEŻ: „Straciłem panowanie nad nogami”. Widowiskowy finisz Challenge Vieux Boucau

fot. Challenge Family.

To dało mu łącznie 1.300 punktów. Rzutem na taśmę pokonał Caleba Noble’a. Trzecie miejsce zajął Thomas Bishop, który zebrał 1.000 punktów i dość długo prowadził w klasyfikacji. Mrgirier za zwycięstwo w Challenge Family World Bonus otrzyma 25.000$.

Kacper Stępniak jest jedynym Polakiem w TOP50 klasyfikacji Challenge. Zajął 26. miejsce. Przypomnijmy, że Stępniak wygrał Challenge Gdańsk.

TOP5 klasyfikacji Challenge Family Bonus 2023 – mężczyźni

  1. Mathis Margirier – 1.300 pkt
  2. Caleb Noble – 1.200
  3. Thomas Bishop – 1.000
  4. Menno Koolhas – 850
  5. Frederic Funk – 825

Fenomenalna Magda Nieuwoudt

W klasyfikacji kobiet Magda Nieuwoudt z RPA nie miała sobie równych. Zawodniczka zdobyła 1.450 punktów, mając sporą przewagę nad Imogen Simmonds oraz Els Visser, które zdobył tyle samo, bo 1.200 punktów.

Zawodniczka wygrała najpierwa Challenge Frejus, a na początku czerwca triumfowała w Gunsan. Po 2. miejscu w Londynie wygrała rywalizację w Davos oraz Sanremo. Tym samym uzyskała bonus w wysokości 25.000$.

W TOP50 klasyfikacji mamy jedną zawodniczkę z Polski. Agnieszka Jerzyk zajęła 39. miejsce. Zdobyła punkty za 2. miejsce podczas Challenge Gdańsk.

TOP5 klasyfikacji Challenge Family Bonus 2023 – kobiety

  1. Magda Nieuwoudt – 1.450 pkt
  2. Emogen Simmonds i Els Visser- 1.200
  3. Lucy Byram – 980
  4. Margie Santimaria – 845.

W obu klasyfikacjach nagrody finansowe otrzymuje topowa piątka zawodników.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,469ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane