Mathis Margirier i Magda Nieuwodt najlepszymi zawodnikami sezonu Challenge. Które miejsce zajęli Polacy?

Zakończył się sezon zawodów Challenge. Mathis Margirier i Magda Niewoudt zostali najlepszymi zawodnikami sezonu. Na których miejscach uplasowali się Polacy?

Challenge Family, czyli popularna seria wyścigów zakończyła kolejny sezon. Przez ostatnie 12 miesięcy zawodnicy z całego świata walczyli o część ze 125.000$ dla najlepszych triathlonistów. Challenge ogłosiło właśnie zwycięzców obu klasyfikacji.

Świetny sezon Mathisa Margiriera

Pośród mężczyzn najlepszym zawodnikiem okazał się Matthis Margirier. Francuz ma na koncie aż trzy zwycięstwa w tegorocznych zawodach. Był najlepszym podczas The Championship, a później wygrał Challenge Salour. Na Majorce zajął 2. miejsce, ale zaledwie tydzień później zwyciężył podczas Challenge Vieux Bocau.

Przypomnijmy, że Margirier ma za sobą jedno z najbardziej dramatycznych zwycięstw tego sezonu. W Vieux Boucau ścigał się do ostatnich metrów z Miką Noodtem. Jak widać, triumf ten miał podwójne znaczenie!

To dało mu łącznie 1.300 punktów. Rzutem na taśmę pokonał Caleba Noble’a. Trzecie miejsce zajął Thomas Bishop, który zebrał 1.000 punktów i dość długo prowadził w klasyfikacji. Mrgirier za zwycięstwo w Challenge Family World Bonus otrzyma 25.000$.

Kacper Stępniak jest jedynym Polakiem w TOP50 klasyfikacji Challenge. Zajął 26. miejsce. Przypomnijmy, że Stępniak wygrał Challenge Gdańsk.

Fenomenalna Magda Nieuwoudt

W klasyfikacji kobiet Magda Nieuwoudt z RPA nie miała sobie równych. Zawodniczka zdobyła 1.450 punktów, mając sporą przewagę nad Imogen Simmonds oraz Els Visser, które zdobył tyle samo, bo 1.200 punktów.

Zawodniczka wygrała najpierwa Challenge Frejus, a na początku czerwca triumfowała w Gunsan. Po 2. miejscu w Londynie wygrała rywalizację w Davos oraz Sanremo. Tym samym uzyskała bonus w wysokości 25.000$.

W TOP50 klasyfikacji mamy jedną zawodniczkę z Polski. Agnieszka Jerzyk zajęła 39. miejsce. Zdobyła punkty za 2. miejsce podczas Challenge Gdańsk.