Matylda Wojakiewicz ze świetnym wynikiem na pucharze Europy juniorek

Świetny wynik Matyldy Wojakiewicz na pucharze Europy juniorów w czeskim Taborze. Zbierająca doświadczenie na arenie międzynarodowej zawodniczka zajęła bardzo dobre 5. miejsce. W rywalizacji mężczyzn wystąpił Marcel Kozaczkiewicz.

To dopiero drugi start Matyldy Wojakiewicz w zawodach międzynarodowych. Po raz pierwszy w wyścigu takiej rangi Polka walczyła na pucharze Europy juniorów w Rzeszowie. Tam zajęła świetne 3. miejsce, ustępując tylko zwyciężczyni Józefinie Młynarskiej oraz zdobywczyni drugiego miejsca Weronice Ptaszyńskiej.

Dzisiejszym wynikiem w Taborze Wojakiewicz potwierdziła, że zalicza się do czołowych juniorek Starego Kontynentu*, mimo iż triathlonem zajmuje się stosunkowo niedługo – wcześniej trenowała pływanie. Jak sama powiedziała nam przed startem, nigdy nie brała udziału w tak mocno obsadzonym wyścigu. Tym bardziej cieszy zdobyte 5. miejsce.

Matylda Wojakiewicz po wyścigu w Taborze
źródło: litwin_triathlon_elite

Do podium Polce zabrakło jej 27 sekund. Do zwyciężczyni wyścigu Vanessy Possberg ze Szwajcarii nasza zawodniczka straciła 49 sekund.

W rywalizacji mężczyzn wystartował Marcel Kozaczkewicz. Polak został sklasyfikowany na 45. pozycji. Jego czas to 01:02:33.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Triathlon Pictures (@triathlon_pics)

/* Warto zauważyć, że w zawodach pucharu Europy mogą startować zawodniczki również spoza Europy.

Puchar Europy juniorów w Taborze – wyniki

Zawody odbywały się na dystansie sprinterskim: 750 m pływania, 20 km na rowerze oraz 5 km biegu.