ME IRONMAN Frankfurt – Ogrodnik jednym z najlepszych AG, dobry debiut Wiśniewskiego!

Doskonałe wyniki osiągnęli podczas mistrzostw Europy Ironman polscy age-grouperzy. Maciej Ogrodnik został 3. zawodnikiem OPEN. Znakomity debiut na pełnym dystansie ma również za sobą Maciej Wiśniewski.

Wczoraj spore emocje związane z mistrzostwami Europy IRONMAN zapewniła nam Agnieszka Jerzyk. Polka wywalczyła 3. miejsce pośród profesjonalistek, zostają brązową medalistką. Zakwalifikowała się również na Konę. Wczoraj fantastyczne wyniki we Frankfurcie osiągnęli też nasi age-grouperzy!

Ogrodnik topowym zawodnikiem AG!

Zadowolony może być na pewno Maciej Ogrodnik, który nie dość, że wczoraj wygrał kategorię M25-29, to jeszcze zajął świetne, 3. miejsce pośród wszystkich age-grouperów.

Polak na mecie IRONMAN Frankfurt miał czas 08:38:47. W swojej grupie wiekowej wyprzedził Niemca Lukasa Michelsa aż o 8 minut. Ten czas dał mu również 3. miejsce w klasyfikacji OPEN amatorów, ale jak sam podkreślił, liczy, że organizatorzy sklasyfikują go na 2. miejscu. Zawodnik powiedział, że wczoraj dostał minutę kary za to, że po wyjściu z namiotu, w którym zawodnicy przebierają się do biegu i na rower nie miał zapiętego numeru startowego. Tymczasem takiego wymogu nie ma w regulaminie.

Nie był to wynik, na który mnie było dzisiaj stać jednak aby wynik, na jaki jesteś przygotowany, był optymalny, trzeba więcej niż tylko 2 próby. Liczę, że 3 już wystarczą. Liczę też, że i organizatorzy są w stanie przyznać się do błędu i zwrócić mi straconą minute, za której karę nie było w regulaminie co wystarczy na zmianę pozycji końcowej – pisał w mediach społecznościowych.

Udany debiut Macieja Wiśniewskiego

Bardzo dobry debiut ma również za sobą tegoroczny wicemistrz świata na długim dystansie i zeszłoroczny mistrz z Abu Dhabi Maciej Wiśniewski.

Zawodnik, który startuje w M18-24, zajął wczoraj we Frankfurcie 4. miejsce w swojej kategorii i 19. miejsce AG (na ponad 1.000 osób). W swoim debiucie na pełnym dystansie uzyskał czas 09:07:20. Kategorię wygrał Lukas Stahl z Niemiec, który był też najlepszym age-grouperem zawodów.

Zadowolony może być również Jarosław Grzelec, który startował w kategorii M60-64. Polak dystans Ironman pokonał w czasie 10:35:07. Dało mu to 5. miejsce!

W czołowej „10” swojej kategorii znalazła się również Bożena Jaskowska, która startowała w K45-49. Zawodniczka przybiegła na metę w czasie 11:13:11, zajmując 7. miejsce pośród wszystkich triathlonistek w tej grupie.

Wszystkie wyniki znajdziesz pod tym linkiem.