ME IRONMAN w Hamburgu – dobry występ polskich age-grouperów

Oprócz startu zawodników PRO we wczorajszych mistrzostwach Europy IRONMAN w Hamburgu udział wzięła również duża grupa zawodników age-group z Polski. Jak sobie poradzili?

Polki na podium zawodów

Polacy zaliczyli udane starty na mistrzostwach Europy w Hamburgu. Piotr Prejs zameldował się w TOP10 kategorii wiekowej M45-49, zajmując 9. miejsce z czasem 9:12:56.

Świetne rezultaty osiągnęły age-grouperki. Aż 3 Polki stanęły na podium swoich kategorii wiekowych, a 4 zajęły miejsce w TOP10.

Srebrny medal w kategorii F50-54 zdobyła Agnieszka Fijołek-Warszewska, a w kategorii F35-39 Małgorzata Szczęsna. Na trzecim miejscu F45-49 ulokowała się Ewa Urbańska. Urbańska startem w IM Hamburg ustanowiła swój rekord życiowy. Zawodniczka opowiedziała również o tragicznym wypadku, do którego doszło na etapie kolarskim zawodów.

Sam wyścig nie był idealny. Małam jakieś problemy. Zawsze jakieś problemy są, a dodatkowo może słyszeliście, zdarzył się tragiczny wypadek. Jak dojechaliśmy na miejsce wypadku, akurat zbliżał się helikopter. Kazali nam przejść na taki wał – tam czekaliśmy, aż helikopter wyląduje. Jak przechodziłam wałem, widziałam, że jedna osoba była reanimowana, druga się nie ruszała. Jestem zadowolona z tego, co zrobiłam, ale to wszystko jest trochę w cieniu tego, co się zdarzyło na trasie. Były takie głosy, że ten wyścig powinien być przerwany. Zdarzenie tragiczne – mówiła Ewa Urbańska w filmiku zamieszczonym na mediach społecznościowych.

W kategorii F18-24 tuż za podium znalazła się Agata Szkudlarek, w kategorii F30-34 Anna Peterek zajęła 9. miejsce, w F40-44 Marta Rayss zamknęła TOP10, podobnie jak Beata Osiecka w kategorii F55-059.

Wszystkie wyniki znajdziecie na oficjalnej stronie IRONMAN.