ME Monachium – Natalia Krawczyk z medalem AG na sprincie!

Dzisiaj rano na linii startu mistrzostw Europy stanęli zawodnicy i zawodniczki AG. Śledziliśmy występy kilkudziesięciu reprezentantów Polski AG. Medal zdobyła Natalia Krawczyk!

W Monachium odbywa się aktualnie jednocześnie kilka mistrzostw Europy. Rywalizują wioślarze, kajakarze, a także triathloniści. Po indywidualnych startach elity mężczyzn i kobiet dzisiaj śledziliśmy rywalizację age grouperów na dystansie sprintu. Do pokonania mieli 750 metrów pływania, 21,8 km trasy kolarskiej i 5 km biegu. Podczas porannych zawodów w różnych grupach wiekowych rywalizowało łącznie 41 zawodników i zawodniczki z Polski.

Medal Natalii Krawczyk!

Wspaniale poradziła sobie dzisiaj rano Natalia Krawczyk. Zawodniczka startowała w kategorii K30-34. Prowadziła po pływaniu, aby ostatecznie uplasować się na 3. miejscu. Zdobyła brązowy medal, notując czas 01:08:58.

Zwyciężyła Brytyjka Hayley Rigby, która dotarła na metę z czasem 01:08:15. Therese Lowinus zdobyła srebrny medal. Była kilka sekund szybsza od Polki i zakończyła rywalizację z czasem 01:08:49.

Katarzyna Kalita zajęła 16. miejsce (01:16:50), a Monika Małecka uplasowała się na 19. miejscu (01:17:08). W grupie K30-34 mieliśmy jeszcze Patrycję Maleszyk (01:18:06), która zajęła 22. miejsce.

TOP5 kobiet ME Monachium AG w sprincie K30-K34

Polscy triathloniści AG

Dobre wyniki Polaków!

Warto zwrócić uwagę na inne doskonałe wyniki Polaków. W grupie M25-29 na 6. pozycji uplasował się Jakub Brzóska. Miał czas 01:01:49. Kilka sekund gorszy był Filip Szymonik z czasem 01:01:56. W tej grupie złoto zdobył Pierre Delmotte z czasem 01:00:13.

Na 6. miejscu w M16-19 uplasował się Oliwier Szczekała, kończąc z czasem 01:04.27. Zwyciężył Wout Van Nuffelen z czasem (01:02:04).

Z kolei w grupie M55-59 na 5. miejscu uplasował się Cezary Figurski (01:08:48). Wygrał William Didier (01:06.18).

Trzy Polki w TOP10

Pośród kobiet oprócz Natalii Krawczyk dobry występ ma za sobą między innymi Julia Małaśnicka. Zawodniczka ta zajęła 9. miejsce w grupie K20-24 notując czas 01:13:52. Także 9. miejsce, ale w grupie K25-29 zajęła Agnieszka Gadomska. Jej czas to 01:10:21.