Miasto Blachownia pozostaje w cyklu Elemental Tri Series

Cykl Elemental Tri Series w przyszłym roku zostanie rozegrany po raz trzeci, a zawodnicy będą mogli wystartować w czerech imprezach. Po bardzo dobrym przyjęciu zawodów Elemental Tri Series w Blachownia, w tym roku, triathloniści ponownie będą mogli zmierzyć się z trasami w tej miejscowości! Zawody w Blachowni odbędą się 30 lipca 2017 r.

ets2016 blachownia_1

Zawodnicy będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: olimpijski, sprinterski i supersprinterski. Olimpijka (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze oraz 10 km biegu) utrzymana zostanie w konwencji bez draftingu. Na krótszych dystansach, sprinterskim (0,75-20-5) oraz supersprinterskim (0,2-10-2,5), dozwolona będzie jazda w grupie. Supersprint podczas tegorocznych zawodów cieszył się dużą popularnością wśród młodszych uczestników oraz wśród osób, które dopiero spróbowały swoich sił w triathlonie. Najmłodsi zawodnicy natomiast, będą mogli wziąć udział w zawodach biegowych Elemental Kids na dystansach 200 m, 500 m lub 1000 m.

ets2016 blachownia_2

Centrum imprezy ze strefą zmian, expo oraz biurem zawodów zlokalizowane będzie podobnie jak rok temu nad Jeziorem Blachownia, w którym odbędzie się etap pływacki. Trasa kolarska, wytyczona w okolicach Blachowni, będzie szybka i płaska. Bieganie zostanie przeprowadzone wokół przepięknych stawów w Blachowni.

„Cieszymy się, że tegoroczna impreza w Blachowni, w której wzięło udział ponad 600 zawodników, została tak dobrze przyjęta. Postanowiliśmy utrzymać ten etap w cyklu Elemental Tri Series. Konwencja zawodów nie zmieni się. Zawodnicy nadal będą mogli ściągać się na trzech dystansach, także na supersprincie, który jest ukłonem w stronę młodzieży oraz debiutantów. Dodatkowo na olimpijce będzie można wystartować w trzyosobowej sztafecie, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie” – powiedział Filip Szołowski, organizator cyklu z firmy Labosport Polska.

ets2016 blachownia_3

Organizatorzy ogłosili już lokalizację pierwszego etapu, który będzie miał miejsce 14 maja 2017 r. w Olsztynie. Rywalizacja w Blachowni będzie trzecim etapem z serii ETS. Zapisy na zawody uruchomione zostaną 2 stycznia 2017 roku, o godzinie 12:00 na oficjalnej stronie internetowej cyklu www.triathlonseries.pl.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,512ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane