Trener Chartiera, Mikal Iden komentuje wyniki postępowania antydopingowego: „To kompletny krach moich wartości” 

Po ogłoszeniu wyników postępowania antydopingowego wobec Collina Chartiera media zalały komentarze triathlonowej społeczności. Jednym z najistotniejszych głosów w sprawie jest głos Mikala Idena, trenera zawodnika. 

ZOBACZ TEŻ: Collin Chartier złapany na EPO. Co z jego dalszą karierą?

Kilka dni temu Międzynarodowa Agencja Kontroli Antydopingowej ogłosiła w imieniu IRONMAN-a, że Collin Chartier naruszył przepisy antydopingowe. W próbce pobranej od zawodnika 10 lutego 2023 wykryto zakazaną substancję – EPO (erytropoetynę).

„Trudno będzie kontynuować”

Zwycięzca ubiegłorocznego PTO US Open opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym przeprosił kibiców, rodzinę, przyjaciół i świat sportu. Zadeklarował również, że kończy karierę i nie zamierza wrócić do triathlonu. 

Głos w sprawie zabierali inni sportowcy i fani triathlonu. Jednym z najbardziej wyczekiwanych komentarzy był jednak komentarz trenera Chartiera, Mikala Idena, pod którego okiem trenowali m.in. Lionel Sanders, Rudy von Berg, Gustav Iden czy Kristian Blummenfelt.

Źródło: Instagram

Iden przyznał, że wiadomość o stosowaniu dopingu przez Collina Chartiera była dla niego niezwykle smutna i zaskakująca. Doszukując się plusów w całej sytuacji, Iden zawuaża jedynie, że Międzynarodowa Agencja Kontroli Antydopingowej spełnia swoje zadania. 

Jestem w szoku i płaczę, dowiadując się, że sportowiec, którego trenowałem przez ostatni rok, stosował doping. Nie potrafię wystarczająco zdystansować się od tego działania. To jest tak kompletny krach w moich wartościach, że jest to nie do pomyślenia… Jedyny pozytyw, jaki widzę, patrząc w przód, to organizacja antydopingowa łapiąca sportowca [stosującego doping]. Trudno będzie kontynuować [trenowanie innych zawodników z takim samym zapałem].” 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,384ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze