Mikołaj Luft na inauguracyjnym Ironman 70.3 Hefei

Debiutanckie zawody Ironman 70.3 Hefei w Chinach to głównie płaska trasa, lekki wiatr i dość wysoka temperatura. Czeszka Radka Vodickova i jej narzeczony Brad Kahlefeldt (AUS) zwyciężyli w kategorii PRO. Ich domowy budżet zwiększył się łącznie o 10.000 dolarów. Para zapewniła sobie zwycięstwo najszybszymi czasami biegów. Brad Kehlefeldt przebiegł półmaraton z czasem 1:15:03, a Radka Vodickowa z czasem 1:22:59. Brad to były zawodnik dystansów olimpijskich i sprinterskich. Ma na swoim koncie wiele sukcesów, a rywalizuje w triathlonie od 21 lat. Zwycięstwo Chinach to jego piąte na dystansie Ironman 70.3.
Największą rywalką Radki była Emma Pallant (GBR), która w tym roku zdobyła tytuł Mistrzyni Świata w duathlonie oraz wygrała Ironman 70.3 Weymouth. Radka odpowiednio rozłożyła siły i po połowie biegu wyprzedziła Brytyjkę. Na mecie uzyskała ponad trzy minuty przewagi nad drugą zawodniczką. Było to drugie zwycięstwo Radki w tym sezonie po Ironman 70.3 Putrajaya.

MikoajLuftnainauguracyjnymIronman70.3Hefei1

Mikołaj Luft ukończył zawody z czasem 4:09:16. Mikołaj w kategorii zawodnikow PRO wyszedł z wody na 8 miejscu, po części rowerowej był 5, metę przekroczył na 10 pozycji.

Ironman 70.3 Hefei zaprosił Craiga Alexander jako ambasadora zawodów. Znany triathlonista wystartował w sztafecie.