Miłosz Sowiński wystartuje w MŚ IM 70.3 Australia 2016 w kategorii PRO!

Miłosz Sowiński, odkrycie polskiego Triathlonu 2015 wywalczył w Barcelonie kwalifikację na Mistrzostwa Świata w Australii. To pierwszy Polak w historii, który wystartuje w kategorii PRO na najbardziej prestiżowych zawodach triathlonowych. Wyjątkowym osiągnieciem jest również to, że dokonał tego 

w pierwszym sezonie ścigania się na królewskim dystansie Ironman 70.3.

 

Miłosz swoją przygodę z dystansem długim rozpoczął ponad rok temu startem w Challenge Dubai, gdzie w debiucie, jako niespełna dwudziestolatek osiągnął wynik 4h9’. 

Okres kwalifikacyjny rozpoczął się dla Miłosza  rewelacyjnym startem w Ironman 70.3 Gdynia gdzie jako pierwszy Polak w historii stanął na podium tej prestiżowej serii. Po miesiącu powtórzył sukces zajmując  3 m-ce w Ironman 70.3 Korea, a na zakończenie sezonu zajął 4 m-ce w Ironman 70.3 w Turcji z drugim czasem biegu 1h16’11”.

 

Kwalifikację na występ na Mistrzostwach Świata Ironman 70.3 Australia 2016 w kategorii PRO przypieczętował dobrym wynikiem na bardzo silnie obstawionych zawodach Ironman 70.3 Barcelona zajmując 7 m-ce. W Barcelonie pokonał m.in. Matt Trautman`a oraz Stuart Hays`a, wielkokrotnych medalistów Ironman, ścisłą czołówkę dystansu IM 70.3 na świecie.

 

Miłosz będzie będzie najmłodszym zawodnikiem kategorii PRO startującym w Ironman 70.3 Australia oraz najmłodszym zakwalifikowanym zawodnikiem kategorii PRO w historii Ironman 70.3.

 

Jestem dumny, że będę reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata Ironman 70.3 Australia. Kwalifikacja to dla mnie spełnienie sportowych marzeń oraz ukoronowanie ciężkiej pracy, którą wkładam w każdy trening od 5-ciu lat. Mogę śmiało powiedzieć, że to jeden z najszczęśliwszych dni w mojej dotychczasowej sportowej karierze. Oczywiście kwalifikacja to początek i nowe otwarcie ale jestem przekonany, że tak jak do tej pory stanę na wysokości zadania i powalczę o czołowe pozycje. Przed Australią czeka mnie jeszcze kilka ważnych startów z Ironman 70.3 Gdynia na czele, gdzie zaczęła się moja droga do Australii – podkreśla Miłosz Sowiński.

– Dziękuję wszystkim za codzienne wsparcie, to mnie napędza i pozwala stawiać sobie jeszcze bardziej ambitne cele – dodaje.

 

Miłosz Sowiński 21-letni czołowy polski zawodnik triatlonu młodego pokolenia. Jako pierwszy Polak w historii stanął na podium prestiżowej serii Ironman 70.3. Wyczynu tego dokonał podczas Herbalife Ironman 70.3 Gdynia. Wynik powtórzył po kilku tygodniach na Ironman 70.3 Gurye Korea. Reprezentant kraju na pierwszych Igrzyskach Europejskich Baku 2015.  Wielokrotny Mistrz Polski Juniorów, Juniorów Młodszych w Triathlonie, Cross Duathlonie i Duathlonie.  Z powodzeniem startował w Pucharach Europy zajmując miejsca w pierwszej 10-ce. Wcześniej uprawiał zawodniczo judo, piłkę nożną, tenis i siatkówkę oraz sporty takie jak: jazda na desce oraz skoki na rowerach. Zawsze chciał podróżować po świecie, czego dzięki realizacji sportowej pasji teraz doświadcza. Jego cel to walka o medale Igrzysk Olimpijskich Tokyo 2020 oraz Mistrzostwo Świata na dystansie IM 70.3. Student Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. 

Jego motto: „Motywują mnie ambitne cele, a ich realizacja napędza do jeszcze mocniejszej pracy”.

www.miloszsowinski.pl
Facebook

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze