Mirinda Carfrae najlepsza wśród kobiet! Zobacz Polaków!

2
fot. Nils Nilsen, Ironman

Mirinda Carfrae z Australii zdobywa swój drugi tytuł Mistrzyni Świata na Hawajach! Po dwóch latach bycia w cieniu wraca w przepięknym stylu wygrywając na Big Island. Mirinda za dwa miesiące bierze ślub. Wygrana jest więc nie tylko wspaniałym prezentem, na który ciężko pracowała, ale również wymierną korzyścią finansową. Carfrae żartowała: “Mam nadzieję, że to pokryje rachunki za wesele.”  Mirinda Carfrae zameldowała się na mecie po 8 godzinach i 52 minutach. To nowyt rekord trasy o około dwie minuty lepszy od rekordu należącego do Chrissie Wellington. Australijka popisała się fenomenalnym, rekordowym biegiem będąc trzecią zawodniczką w ogólnej klasyfikacji biegu maratońskiego. Jej czas to 2:50:38!!! Tak szybko nie biegli nawet miężczyźni walczący o pierwsze miejsce, ale Australijka znana jest z najlepszego biegu w zawodach Ironman. Pierwszy wśród panów, Frederik Van Lierde, zanotował na maratonie czas 2:51:18. Żaden z pięciu pierwszych mężczyzn nie dorównał Carfrae w biegu!  

 

Oto pierwsza dziesiątka kobiet. 

 

wyniki hawaii2013

 

  

A jak w zawodach wypadli Polacy? Startowało ich czworo: Alicja Medak, Rafał Medak, Tomasz Jankowski i Paweł Wożniakowski

 

medak1 hawaje2013 

 

medak2 2013  

 

jankowski hawaje  

 

 

 Na liście startowej oznaczony jako USA/POL jest również Paweł Woźniakowski. 

 

wozniakowski hawaje2013  

 

GRATULUJEMY Polakom i dziękujemy za emocje jakich nam dostarczyli. Szczególne podziękowania należą się Andrzejowi Kozłowskiemu za systematyczne relacje, przesyłanie zdjęć i pozytywne emocje. Dzięki temu mogliśmy być nieco bliżej hawajskiego święta triathlonu. 

 

 

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here