Mistrz świata Sam Laidlow oskarżony o stosowanie dopingu. „Nie zabierzecie mi tego”

Bardzo mocne oświadczenie zamieścił w mediach społecznościowych Sam Laidlow. Aktualny mistrz świata twierdzi, że „grupa sfrustrowanych ludzi posądziła go o stosowanie dopingu”. O kogo chodzi?

ZOBACZ TEŻ: Co amator musi wiedzieć o dopingu?

Sam Laidlow, aktualny mistrz świata IRONMAN, opublikował zaskakujące oświadczenie. Posądzono go stosowanie dopingu. Efektem jest postępowanie Międzynarodowej Agencji Kontroli Antydopingowej. – Jestem gotowy iść na wojnę za sport, który tak kocham – napisał zawodnik.

„Jestem czysty i zamierzam to udowodnić”

Przypomnijmy, że Sam Laidlow jest aktualnym mistrzem świata IRONMAN. We wrześniu tego roku został najlepszym zawodnikiem rywalizacji w Nicei. Rok wcześniej uplasował się na 2. miejscu. Oświadczenie rozpoczął słowami „nie zabierzecie mi tego”.

Zawodnik napisał, że jest zaskoczony całą sytuacją. Został bowiem zaatakowany przez „sfrustrowanych ludzi”.

Jestem zniesmaczony. Jestem smutny. Zostałem zaatakowany i zamierzam iść na wojnę za sport, który tak bardzo kocham. Sfrustrowani ludzie posądzają mnie o oszukiwanie. Ja tego tak nie zostawię. Włożyłem serce i duszę w walkę i drogę do tytułu mistrzowskiego.

Zawodnik dodał, że jest gotowy na ujawnienie wszystkich badań medycznych i paszportu biologicznego. Nigdy nie prosił o TUE (Therapeutic Use Extemption – Wyłączenie dla Celów Terapeutycznych) i nie „wchodził” w szarą strefę podejrzanych specyfików.

Kto oskarżył Laidlowa?

Kto miał przyczynić się do śledztwa wobec Laidlowa? Chodzi między innymi o rodzinę jednego z rywali, Rudy’ego von Berga.

W zeszłym roku po Konie matka Rudy’ego oskarżyła mnie o doping. Teraz oskarżenia jego ojca zaszły za daleko. Wysyła e-maile, wypytuje ludzi i oskarżył mnie bez dowodów. Ktoś (prawdopodobnie on) sprawił, że ITA rozpoczęła śledztwo. Zamierzam w pełni współpracować.

Laidlow wspomniał też o innych osobach, które „rozsiewają plotki”. Chodzi tutaj o Brice’a Haquarta (mistrza Francji na długim dystansie) oraz dwójkę mistrzów świata – Clementa Mignona oraz Marjolaine Pierre, którzy mieli nie zrozumieć żartu dziewczyny Laidlowa o braniu hormonów.

Przykro mi, że nie osiągnąłeś w sporcie tego, co chciałeś. Proszę, zaakceptuj, że pracowałem ciężej i mądrzej niż twój syn – zwrócił się ojca Rudy’ego von Berga i samego zawodnika.

Całość oświadczenia znajdziesz w tym miejscu.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze