Mistrzostwa Europy ETU Glasgow – wyniki indywidualne

Czołówka europejskich triathlonistów dystansu olimpijskiego spotkała się na Mistrzostwach Europy ETU w Glasgow. O występie polskiej sztafety podczas tych mistrzostw pisaliśmy już wcześniej w artykule Polska Sztafeta Mieszana zdobyła pierwsze punkty do rankingu olimpijskiego – ETU Glasgow

Jedyną reprezentantką naszego kraju w kategorii Elity była Maria Cześnik. Triathloniści z kategorii PRO startowali na dystansie olimpijskim 1,5-40-10. Dla Marii był to już szósty występ w zawodach rangi Pucharu Europy ETU. 26 miejsce i strata ponad 8 minut do zwyciężczyni nie dały Marii kolejnych punktów do rankingu europejskiego. Pomimo to Maria w dalszym ciągu jest najwyżej sklasyfikowaną Polką w tym zestawieniu. Aktualnie zajmuje 9 miejsce z dorobkiem 595 punktów. Już w nadchodzącą sobotę Maria ponownie stanie na starcie, tym razem będzie to Puchar Świata ITU w Lausanne.

Podczas Mistrzostw Europy w Triathlonie najlepiej zaprezentowała się reprezentacja Francji. Wygrali wyścig sztafet mieszanych. W rywalizacji indywidualnej pierwszym triathlonistą wśród mężczyzn był Pierre Le Corre FRA, a w kategorii kobiet na trzecim miejscu podium uplasowała się Cassandre Beaugrand FRA. Warto podkreślić zwycięstwo Nicoli Spirig SUI (rocznik 1982). W Glasgow zdobyła swój szósty tytuł Mistrzyni Europy. Nicola ma zamiar ponownie walczyć o medal olimpijski w Tokyo 2020.

Bardzo małym zainteresowaniem cieszą się Mistrzostwa Europy ETU wśród amatorów z Polski. W kategoriach wiekowych wystartowało tylko dwóch Polaków: Marcin Jóźwiak i Maciej Jędrzejczak. Triathloniści Age Group rywalizowali na dystansie sprinterskim 0,75-20-5.