Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych odwołane

Jedno z „najważniejszych i strategicznych wydarzeń” Europe Triathlon zostało odwołane. Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych zniknęły z kalendarza startów. 

ZOBACZ TEŻ: Cały wyścig ze złamanym palcem? Vetle Thorn wygrywa World Triathlon Indoor Cup Lievin

Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych planowo miały zostać rozegrane w dniach 1-4 sierpnia w litewskim mieście Poniewież. Wydarzenie określane było jako jedno z „najważniejszych i strategicznych wydarzeń”. W wyścigach mieli wziąć udział również reprezentanci Polski. 

Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych wrócą do kalendarza?

Na kilka miesięcy przed planowaną datą impreza została odwołana. W zamieszczonym na oficjalnej stronie internetowej oświadczeniu, Europe Triathlon nie tłumaczy wprost swojej decyzji. Jako uzasadnienie podaje: „nieprzewidziane okoliczności, które doprowadziły do tej decyzji, rzucając cień na to, co miało być ekscytującym wydarzeniem dla młodych sportowców w całej Europie”. 

Europe Triathlon nie wskazuje też jasnego rozwiązania problemu. Podkreśla jedynie, że organizacja: „pozostaje zaangażowana w zapewnianie możliwości rozwoju i rywalizacji młodzieży. Podjęte zostaną wysiłki w celu znalezienia alternatywnych rozwiązań i zmiany harmonogramu Festiwalu Mistrzostw Młodzieży w przyszłości”. 

Prezent Europe Triathlon Renato Bertrandi sugeruje również, że być może inna z federacji narodowych podejmie się organizacji wydarzenia w swoim kraju, co „pomogłoby rozwiązać problem”. Kłopotem pozostaje jednak ograniczony czas. Nowy, potencjalny organizator miałby cztery miesiące na przygotowanie międzynarodowego wydarzenia, obejmującego cztery dni wyścigów dla zawodników z całego starego kontynentu. 

Obecnie nie wiadomo, czy któraś z federacji podjęła się organizacji zawodów. 

Źródło: World Triathlon
Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,388ObserwującyObserwuj
434SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze