Mistrzostwa Europy na Sprincie – Łukasz Witecki na podium, Roksana Słupek wysoko

Mistrzostwa Europy w Triathlonie w tym roku odbyły się w Tartu (Estonia). Zarówno Elita jak i Juniorzy startowali na dystansie sprinterskim 750-20-5. Największy sukces wśród Polaków osiągnęli Łukasz Witecki i Tomasz Domagała, którzy zdobyli Wicemistrzostwo Europy w kategorii PTVI. Dwójka startuje w paratriathlonie w kategorii osób niedowidzących. Łukasz Witecki wraz ze swoim przewodnikiem Tomaszem Domagałą poprawili swój wynik z ubiegłego roku, kiedy to zajęli 3 miejsce.

Wśród licznej reprezentacji Polski (14 osób) na szczególną uwagę zasługuje Roksana Słupek, która w kategori juniorskiej uplasowała się na wysokim 4 miejscu. W Elicie najwyższe – 22 miejsca zajęli zarówno Maria Cześnik i Kacper Stępniak. Pełne wyniki można znaleźć na końcu artykułu.

Sztafety mieszane, o których ostatnio dużo się mówi ze względu na dołączenie ich do programu Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 także były reprezentowane przez naszych juniorów. Polska sztafeta juniorów zajęła 16 miejsce na 21 składów, które ukończyły rywalizację. W sztafetach mieszanych juniorów każdy z czterech triathlonistów miał do pokonania 250 metrów pływania, 6,7 kilometra roweru, 1,5 kilometra biegu. Kolejny start sztafety już w ten weekend w Edmonton podczas serii WTS.