Mistrzostwa Polski Amatorów w Triathlonie – Gołdap 2014

W zbliżającym się wielkimi krokami sezonie sportowym już po raz drugi zostaną zorganizowane Mistrzostwa Polski Amatorów w Triathlonie na dystansie 1/4 Ironmana. Tym razem impreza odbędzie się 6 lipca 2014 roku w Gołdapi. Zawodnicy będą rywalizować na dystansie ¼ Ironmana czyli 0,95km pływania, 45km jazdy na rowerze w formule bez draftingu i 10,55km biegu, a impreza będzie jednocześnie wchodziła w skład cyklu Garmin Iron Triathlon 2014.

 

Kategorie wiekowe, jakie będą obowiązywały podczas Mistrzostw Polski Amatorów (05-06.07.2014):
18-24 (kobiety i mężczyźni)
25-29 (kobiety i mężczyźni)
30-34 (kobiety i mężczyźni)
35-39 (kobiety i mężczyźni)
40-44 (kobiety i mężczyźni)
45-49 (kobiety i mężczyźni)
50-54 (kobiety i mężczyźni)
55-59 (kobiety i mężczyźni)
60 i więcej (kobiety i mężczyźni)

 

„Z uznaniem patrzymy na wkład LABOSPORT w rozwój triathlonu w Polsce, dlatego z przyjemnością nadaliśmy zawodom w Gołdapi rangę Mistrzostw Polski Amatorów w ¼ Ironmana. Niezwykła popularność dystansów Ironmana i coraz większa liczba startujących na tych długościach, zasługuje na uhonorowanie medalami Polskiego Związku Triathlonu. Wszystkim startującym w cyklu Garmin Iron Triathlon życzę udanych przygotowań do sezonu 2014 i sukcesów w zawodach” – mówi Filip Puchalski, Sekretarz Generalny Polskiego Związku Triathlonu.

 

Gołdap to miasto uzdrowiskowe w województwie warmińsko-mazurskim, które leży nad Jeziorem Gołdap. Jako uzdrowisko klimatyczno-borowinowe oferuje usługi lecznictwa w zakresie m.in. stanów pourazowych. Posiada nowo wybudowane tężnie solankowe, tuż obok których znajdować się będzie start i meta czwartego etapu Garmin Iron Triathlon 2014 – Mistrzostw Polski Amatorów.

 

 

„W zawodach GARMIN Iron Triathlon Gołdap, które jednocześnie będą Mistrzostwami Polski Amatorów może wystartować zarówno amator jak i zawodowiec. Przy rejestracji na zawody w Gołdapi będzie możliwość zaznaczenia pola „Klasyfikacja Mistrzostw Polski Amatorów”. Czyli każdy kto zaznaczy tą opcję będzie ujęty w Mistrzostwach Polski Amatorów w swojej kategorii wiekowej.” – mówi Filip Szołowski z LABOSPORT Polska. „Podobnie jak na imprezach z serii Ironman – to od samego zawodnika zależy czy uważa się za amatora czy też nie!” – dodaje.

 

Rejestracja do Mistrzostw Polski Amatorów oraz do całego cyklu rozpocznie się 2 stycznia 2014 roku o godzinie 12 na oficjalnej stronie zawodów www.irontriathlon.pl . Zapraszamy także na facebookowy profil imprezy www.facebook.com/irontriathlon .

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

7 KOMENTARZE

  1. Arku – ja wiem, że w wielu przypadkach są różne stany pośrednie, ale… „keep it simple” – jak mawiają górale (raczej szkoccy) 😉

  2. Albin – powiem Ci, że stosunkowo prosta definicja ale z pewnością coś w tym jest! 🙂

  3. Arku, jak dla mnie – w kasie. Żyjesz z uprawiania sportu – jesteś zawodowcem, uprawiasz sport w wolnym czasie – jesteś amatorem.

  4. A czy ktoś określi w końcu gdzie leży granica między amatorem a zawodowcem ?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze