Początek sezonu multisportowego. Duathlonowe mistrzostwa Polski w Rumi już w ten weekend 

Po raz siódmy najlepsi zawodnicy staną na linii startu mistrzostw Polski Lotto Duathlon Energy Rumia 2023. Jak wygląda program imprezy? Ilu sportowców weźmie udział w zmaganiach? 

ZOBACZ TEŻ: Polski Związek Triathlonu i Elemental Holding wspierają ukraińskich sportowców 

W niedzielę 23 kwietnia Rumia ponownie zmieni się w duathlonową stolicę Polski. Amatorzy i profesjonaliści staną w walce o tytuły mistrzowskie, zmagając się z biegiem i jazdą na rowerze. 

Otwarcie sezonu multisportowego

Zawody w Rumi to tradycyjne to otwarcie sezonu multisportowego w Polsce i pierwsze tegoroczne zawody rangi mistrzostw Polski.

Ubiegłoroczny Lotto Duathlon Energy w Rumi przyciągnął prawie 400 zawodników. W zmaganiach o tytuł mistrza Polski na dystansie sprinterskim wzięło udział 240 amatorów i blisko 140 profesjonalistów, reprezentujących 34 kluby z całego kraju. 

W szóstej edycji duathlonowych mistrzostw Polski, najlepsi wśród age-grouperów w klasyfikacji OPEN okazali się Magadalena Lenz i Sergiusz Sobczyk. Zawodnicy nie tylko zdobyli tytuły mistrzowskie, lecz także ustanowili nowe rekordy trasy z czasami kolejno: 59:44 i 53:25. Wśród zawodników elity najlepsi byli Marta Łagownik i Kacper Stępniak

Na zawody duathlonowe do Rumi zawsze przyjeżdżam z wielką ochotą, nie opuściłem żadnej z sześciu edycji. Co mnie urzekło? Przede wszystkim sprawność organizacyjna. Zawody są przygotowane doskonale, a organizator co roku wyciąga wnioski i jeszcze je udoskonala […] Na starcie mamy przekrój zawodników z całego kraju: od najmłodszych adeptów duathlonu i triathlonu do najstarszych zawodników amatorsko uprawiających sport – mówił o ubiegłorocznej edycji Paweł Młynarczyk, wiceprezes Polskiego Związku Triathlonu.

Źródło: Facebook

Kolejna edycja Lotto Duathlon Energy Rumia

Siódma edycja imprezy ponownie cieszy się sporym zainteresowaniem sportowców. Jak podaje PZTri: „na listach startowych sportu kwalifikowanego, które zostały już zamknięte, znajduje się ponad 150 zawodniczek i zawodników”, natomiast lista amatorów, która wciąż umożliwia zapisy, liczy ponad 230 osób.

Podczas Lotto Duathlon Energy Rumia 2023 zawodnicy rywalizować będą w czterech wyścigach w schemacie bieg – rower – bieg, podczas których wyłonieni zostaną medaliści w kategoriach Elita/Open, U23, Junior, Junior Młodszy, Młodzik oraz Age-Group:

  • Mistrzostwa Polski Age Group na dystansie 5km – 20km – 2,5km w konwencji bez draftingu
  • Mistrzostwa Polski Młodzików na dystansie 1,25km – 5,6km – 0,5km w konwencji z draftingiem
  • Mistrzostwa Polski Juniorów młodszych na dystansie 2,5km -10,8km – 1,25km w konwencji z draftingiem
  • Mistrzostwa Polski Juniorów, Młodzieżowców i Elity na dystansie 5km – 21,2km – 2,5km w konwencji z draftingiem

Zmagania zawodników walce o tytuł mistrzostw Polski rozpoczną się w niedzielę 23 kwietnia o godzinie 10:00 startem age-grouperów. Szczegółowy harmonogram imprezy znajduje się na oficjalnej stronie organizatora. 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,306ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze