Mistrzostwa Polski na dystansie długim ponownie w Malborku!

Podczas Castle Triathlon Malbork 2020 ponownie rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski na dystansie długim! Przyszłoroczna, XIX edycja kultowego triathlonu u stóp Zamku Krzyżackiego odbędzie się w terminie 5-6 września 2020, a rywalizację w ramach Mistrzostw Polski zaplanowano drugiego dnia imprezy, w niedzielę 6 września.

Mistrzostwa Polski to przede wszystkim znakomite, sportowe widowisko na najwyższym poziomie. W zawodach wezmą udział najlepsi zawodnicy, którzy walczyć będą o tytuł Mistrza Polski oraz ogromna liczba amatorów, którzy rywalizować będą o medale w kategoriach wiekowych.

 „To już trzeci raz mamy możliwość zorganizowania w Malborku mistrzowskiej imprezy! Jesteśmy ogromnie zadowoleni, że Polski Związek Triathlonu ponownie nam zaufał i przydzielił organizację tego wydarzenia. W 2017 roku w podczas Castle Triathlon Malbork odbyły się Mistrzostwa Polski na dystansie średnim, a teraz już drugi sezon będą to zmagania najlepszych zawodników na dystansie IM. To jest ogromne wyróżnienie, ale wiemy też, że zawody w Malborku są doskonałe do przeprowadzenia imprezy o takiej randze. Malbork ma wiele atutów, przede wszystkim świetną trasę i niepowtarzalny klimat, co sprawia, że ta impreza cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością”.– powiedział Marcin Waniewski, dyrektor Castle Triathlon Malbork.

Kategorie wiekowe w ramach Mistrzostw Polski na dystansie długim:
M/K (generalna mężczyzn i generalna kobiet)
M/K 18 (18-24 lat)
M/K 25 (25-29 lat)
M/K 30 (30-34 lat)
M/K 35 (35-39 lat)
M/K 40 (40-44 lat)
M/K 45 (45-49 lat)
M/K 50 (50-54 lat)
M/K 55 (55-59 lat)
M/K 60 (60-64 lat)
M/K 65 (65-69 lat)
M/K 70+ (70 lat i więcej)

Rywalizacja na dystansie długim (IM: 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42,2 km biegu) odbędzie się drugiego dnia zawodów, czyli w niedzielę 6 września. Triathloniści rozpoczną swoje zmagania pływaniem w rzece Nogat, tuż u stóp Zamku Krzyżackiego, największej ceglanej twierdzy w Europie. Następnie zawodnicy wyruszą na trasę kolarską. Etap ten będzie szybki, dzięki niezwykle płaskiej trasie, z dobrej jakości asfaltem, wytyczonej przez Żuławy Wiślane. Na koniec triathloniści przebiegną między innymi przez tereny Muzeum Zamkowego. Podobnie jak w ubiegłym roku, meta zlokalizowana będzie w murach Zamku! Wszyscy zawodnicy, którzy będą startować na dystansie IM, a tym samym w Mistrzostwach Polski są zobowiązani do posiadania aktualnych licencji Polskiego Zawiązku Triathlonu.

Ponadto cały czas trwają również zapisy na pozostałe dystanse rozgrywane w ramach Castle Triathlon Malbork 2020 im. Bartosza Kubickiego. Zawodnicy mają do wyboru także: 1/8 IM, 1/4 IM oraz na 1/2 IM. Imprezą towarzyszącą triathlonowi będą zawody biegowe dla najmłodszych – Malbork Kids.

Zapisy na wszystkie dystanse trwają. Aby zarejestrować się na zawody, należy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,451ObserwującyObserwuj
440SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze