Mistrzostwa Polski na dystansie długim ponownie w Malborku!

Podczas Castle Triathlon Malbork 2020 ponownie rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski na dystansie długim! Przyszłoroczna, XIX edycja kultowego triathlonu u stóp Zamku Krzyżackiego odbędzie się w terminie 5-6 września 2020, a rywalizację w ramach Mistrzostw Polski zaplanowano drugiego dnia imprezy, w niedzielę 6 września.

Mistrzostwa Polski to przede wszystkim znakomite, sportowe widowisko na najwyższym poziomie. W zawodach wezmą udział najlepsi zawodnicy, którzy walczyć będą o tytuł Mistrza Polski oraz ogromna liczba amatorów, którzy rywalizować będą o medale w kategoriach wiekowych.

 „To już trzeci raz mamy możliwość zorganizowania w Malborku mistrzowskiej imprezy! Jesteśmy ogromnie zadowoleni, że Polski Związek Triathlonu ponownie nam zaufał i przydzielił organizację tego wydarzenia. W 2017 roku w podczas Castle Triathlon Malbork odbyły się Mistrzostwa Polski na dystansie średnim, a teraz już drugi sezon będą to zmagania najlepszych zawodników na dystansie IM. To jest ogromne wyróżnienie, ale wiemy też, że zawody w Malborku są doskonałe do przeprowadzenia imprezy o takiej randze. Malbork ma wiele atutów, przede wszystkim świetną trasę i niepowtarzalny klimat, co sprawia, że ta impreza cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością”.– powiedział Marcin Waniewski, dyrektor Castle Triathlon Malbork.

Kategorie wiekowe w ramach Mistrzostw Polski na dystansie długim:
M/K (generalna mężczyzn i generalna kobiet)
M/K 18 (18-24 lat)
M/K 25 (25-29 lat)
M/K 30 (30-34 lat)
M/K 35 (35-39 lat)
M/K 40 (40-44 lat)
M/K 45 (45-49 lat)
M/K 50 (50-54 lat)
M/K 55 (55-59 lat)
M/K 60 (60-64 lat)
M/K 65 (65-69 lat)
M/K 70+ (70 lat i więcej)

Rywalizacja na dystansie długim (IM: 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42,2 km biegu) odbędzie się drugiego dnia zawodów, czyli w niedzielę 6 września. Triathloniści rozpoczną swoje zmagania pływaniem w rzece Nogat, tuż u stóp Zamku Krzyżackiego, największej ceglanej twierdzy w Europie. Następnie zawodnicy wyruszą na trasę kolarską. Etap ten będzie szybki, dzięki niezwykle płaskiej trasie, z dobrej jakości asfaltem, wytyczonej przez Żuławy Wiślane. Na koniec triathloniści przebiegną między innymi przez tereny Muzeum Zamkowego. Podobnie jak w ubiegłym roku, meta zlokalizowana będzie w murach Zamku! Wszyscy zawodnicy, którzy będą startować na dystansie IM, a tym samym w Mistrzostwach Polski są zobowiązani do posiadania aktualnych licencji Polskiego Zawiązku Triathlonu.

Ponadto cały czas trwają również zapisy na pozostałe dystanse rozgrywane w ramach Castle Triathlon Malbork 2020 im. Bartosza Kubickiego. Zawodnicy mają do wyboru także: 1/8 IM, 1/4 IM oraz na 1/2 IM. Imprezą towarzyszącą triathlonowi będą zawody biegowe dla najmłodszych – Malbork Kids.

Zapisy na wszystkie dystanse trwają. Aby zarejestrować się na zawody, należy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

16,035FaniLubię
1,121ObserwującyObserwuj
302SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

10gr08:0018:00MORSMAN Triathlon 2022

Najpopularniejsze

X
X